fbpx

5 unikátních způsobů, jak interagovat se svým psem

Hledáte nové způsoby, jak interagovat se svým psem? Přinášíme vám hned 5 neokoukaných tipů, které můžete se svým psím part‘ákem vyzkoušet i vy. 

Společné hlavolamy a hádanky

Nejlepším způsobem, jak rychle a jednoduše zabavit psa, jsou hádankyhlavolamy. Využít můžete například hru s pamlskem a 3 kelímky. Psa nejdříve musíte naučit že kelímek= pamlsek. Postavte před něj jeden kelímek a ukažte mu, že do něj pamlsek dáváte. Pejsek se bude snažit do kelímku dostat a je šance, že po něm začne hrabat packou. Při převrhnutí pejska pochvalte a nechte ho vzít si odměnu. 

Při dalším tréninku pamlsek kelímkem přikryjte. Pro psa tak bude trochu těžší se do něj dostat. Při převrhnutí ho opět pochvalte a nechte ho vzít si odměnu.

Teď ke hře samotné. Před psa postavte před něj 3 kelímky dnem vzhůru. Psovi ukažte pamlsekschovejte ho pod jeden z kelímků. Následně mu dejte povel a nechte ho, aby odměnu našel

Hru můžete různě obměňovat a upravit přímo vám na míru.  

Prolézačky

Moje fenka je miluje a u těch na venkovních psích hřištích jsme častými návštěvníky. Hrací dráhu pro svého psa ale můžete sestavit i doma nebo na zahradě, fantazii se meze nekladou. Pejskovi můžete udělat dráhu k probíhání, kužely k tréninku mobility nebo lavice k přeběhnutí. Vždy se ujistěte, že je hra a dráha pro psa bezpečná.  

Vymýšlejte vlastí hry

Vyzkoušeli jste už spoustu aktivit, ale pořád to není ono? Vymyslete si vlastní hry. Místo pořizování složitých hlavolamů si vymyslete hlavolam vlastní, například můžete psovi schovat pamlsky do ručníku, který budete různě muchlat a zamotávat. Hrajte na schovávanou, na honěnou, prostě co vás napadne. 

Učte se nové kousky

Naučte se se svým psem triky, kterými oslníte návštěvu. Pro pejska je nová neznámá aktivita skvělým zdrojem zábavy. Podívat se můžete i na náš kurz psích triků, kde vás naučíme hned několik takových skvělých kousků. Svého psa můžete naučit i spoustu užitečných povelů, například uklízet po sobě hračky nebo nosit věci. 

Vzájemná komunikace

Snažte se porozumět vlastnímu psovi. Naučte se vnímat jeho potřeby a signály a pochopit, co se vám tím snaží říct. Vzájemné napojení vám navíc usnadní každodenní společné fungování. Při pozorování chování svého psa k sobě totiž najdete daleko lepší cestu a garantuji vám, že pouto s vaším psem bude ještě silnější.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře