fbpx

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

  • Víte, jak poznat, že vás má pes rád?
  • A zda rozumí tomu, když mu lásku dáváte najevo vy?

Podle zjištění nové studie se psům radostí zvýší jejich srdeční tep, když od svých majitelů uslyší, že je mají rádi. Zkoumání provedla britská organizace Canine Cottages, která se mimo jiné zabývá zprostředkováním více než 40 000 dog friendly ubytovacích zařízeních.

Klára Groulíková – zakladatelka Online psí školy s fenkou Viki

Lásku dává podle studie pes svému páníčkovi najevo hned několika způsoby, od olizování, tulení se až po vrtění ocasem a ležení na zádech. Projevem náklonnosti může být ale také štěkání nebo dotírání packou. I když je to nejspíš někdy otravné, psi si tím pouze žádají pozornost od někoho, koho mají rádi. Podobně má více významů také nošení hraček, čímž psi říkají, že si chtějí hrát, ale také že vám důvěřují, neboť vám svěřují svoji oblíbenou věc.  

  • Pokud zkoumaným psům jejich páníček řekl, že je miluje („I love you“), zvýšil se jejich srdeční tep téměř o 50 procent, což dokazuje jejich radost. 
  • O více než desetinu se jejich tep zvýšil také při pouhém spatření svého lidského kamaráda.
  • Při mazlení se projevem spokojenosti jejich tep naopak o pětinu snížil.

zdroj: https://pozitivni-zpravy.cz/

Pes vám rozumí, rozumíte ale i vy jemu?

Jen když svému parťákovi rozumíte, dokážete s ním komunikovat na jeho frekvenci, tak ho dokážete dobře vychovat s láskou a porozuměním, bez trestů a křiku. V našem kurzu Základní poslušnost se věnujeme psí řeči, vše vás rádi naučíme. V tomto kurzu vychováte vašeho pejska velmi efektivní metodou, sami uvidíte, že trénink ho bude moc bavit a bude se učit nové povely velice snadno a rychle.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře