fbpx

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

  • Víte, jak poznat, že vás má pes rád?
  • A zda rozumí tomu, když mu lásku dáváte najevo vy?

Podle zjištění nové studie se psům radostí zvýší jejich srdeční tep, když od svých majitelů uslyší, že je mají rádi. Zkoumání provedla britská organizace Canine Cottages, která se mimo jiné zabývá zprostředkováním více než 40 000 dog friendly ubytovacích zařízeních.

Klára Groulíková – zakladatelka Online psí školy s fenkou Viki

Lásku dává podle studie pes svému páníčkovi najevo hned několika způsoby, od olizování, tulení se až po vrtění ocasem a ležení na zádech. Projevem náklonnosti může být ale také štěkání nebo dotírání packou. I když je to nejspíš někdy otravné, psi si tím pouze žádají pozornost od někoho, koho mají rádi. Podobně má více významů také nošení hraček, čímž psi říkají, že si chtějí hrát, ale také že vám důvěřují, neboť vám svěřují svoji oblíbenou věc.  

  • Pokud zkoumaným psům jejich páníček řekl, že je miluje („I love you“), zvýšil se jejich srdeční tep téměř o 50 procent, což dokazuje jejich radost. 
  • O více než desetinu se jejich tep zvýšil také při pouhém spatření svého lidského kamaráda.
  • Při mazlení se projevem spokojenosti jejich tep naopak o pětinu snížil.

zdroj: https://pozitivni-zpravy.cz/

Pes vám rozumí, rozumíte ale i vy jemu?

Jen když svému parťákovi rozumíte, dokážete mu vysvětlit, co po něm chcete tak, aby to pochopil. V našem kurzu tak najdete celou sekci o komunikaci. Díky tomu je výcvik mnohem snazší a radostnější!

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře