fbpx

Jak naučit psa být sám doma?

Upozornění na začátek – Není dobré zvykat malé štěně, když si ho přivedete domů, že jste s ním 24 hodin denně. Čím víc si na vás zvykne, tím víc pak bude vyvádět, až budete muset po týdnu dovolené zpátky do práce. Takže pokud s ním chcete být ze začátku víc doma, pamatujte, že nic se nemá přehánět a pokud už doma budete, nevěnujte mu všechnu pozornost a odcházejte z domu jakoby nic.

Jestliže váš pejsek nikdy nebyl sám, budete ho muset samotě postupně naučit. Jsou případy, kdy je pes na vaši přítomnost tak zvyklý, že vás nenechá ani odejit z domu. V takovém případě budete muset být velmi trpěliví a důslední, jinak si pejsek na samotu nikdy nezvykne.

Začněte s přesunem pelíšku do míst, kde budete pejska nechávat při odchodu do práce či do školy a naučte ho povel “místo”. Jednoduše s klikrem, navedete ho na pamlsek do pelíšku, řeknete místo, kliknete a dáte mu pamlsek. Jednoduché a za chvíli to pochopí.

  • Jak je to s chrastěním klíčů při vašem odchodu?
  • Jak opravdu naučit pejska, být sám doma krok po kroku?
  • Jak dlouho ho nechat ze začátku samotného, aby si zvykal?
  • Co se psem procvičovat, aby zvládl být doma sám?

To vše jsme pro vás sepsaly do našeho kurzu Online psí škola.

Pes si časem na vše zvykne a vy nebudete mít problém ani strach nechat vašeho čtyřnohého miláčka samotného i několik hodin. Ale u učení tohoto „cviku“ je potřeba obrnět se trpělivostí, být důslední a nezvdávat to! 🙂

Jak mu můžete zpříjemnit odchod a čas o samotě?

Máme pro vás hned několik typů, hodně se našim pejskařům osvědčili lízací hračky, hlavolamykoberečky. Pejska krásně zabaví v době vašeho odchodu i dlouho po něm. 🙂

Chcete mít psa, který vás vždycky poslechne? Psa, který umí být doma sám a není to žádný uličník?

Pokud ano, přihlaste se do kurzu Základní poslušnost. Dozvíte se, jak se psem komunikovat a vycvičit ho pozitivními metodami – bez křiku a bez násilné manipulace. Kromě základních povelů se naučíte i vše ostatní pro to, abyste se na svého psa mohli spolehnout v každé situaci – tedy například i to, jak psovi ukázat, že samota není žádný strašák. 🙂

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře