fbpx

6 nejchytřejších psích plemen

Psí svět je plný radosti a rozmanitostí. A jednou z nejzajímavějších vlastností, kterou u našich chlupáčů pozorujeme, je inteligence. Některá plemena jsou totiž šikovnější například v porozumění a učení zadaných povelů a příkazů. 

Dnes vám představíme hned 6 plemen, které vás okouzlí nejenom svým vzhledem a povahou.

Border kolie

Kolie jsou energetičtí a velmi chytří psi. Jejich pracovitá povaha, vysoká inteligence, vynikající fyzická kondice a oddanost, doplněná o jejich pastevecké dovednosti, z nich činí skvělé psí parťáky a jedno z nejinteligentnějších plemen vůbec

Jedná se o krásné plemeno, které se velice rychle učí novým povelům a aktivitám

Pudl 

Pudl vás zaujme nejen svým vzhledem a elegancí, ale také intelektem. Jedná se o velmi chytré a skvělé rodinné společníky, často doporučované jako ideální k dětem

Díky snadnému výcviku a rychlému učení se pudl popisuje jako vhodný parťák i méně zkušeným pejskařům. 

Německý ovčák

Výjimečné plemeno známé pro svou odvahu a věrnost. Díky své inteligenci, rychlému učení a přemýšlení jsou vynikající ve výcviku. I proto je toto plemeno často využíváno ve službách policie, hasičů i armády

Jsou velmi věrní a ochranářští, což z nich činí skvělé hlídače. Stejně jako výše zmíněná plemena potřebují i němečtí ovčáci zaměstnávat hlavu i tělo různými aktivitami. 

Zlatý retrívr

Plemeno nejen krásné, ale také velice trpělivé, věrné a chytré. Jedná se o pejsky s mimořádně přátelskou povahou. I proto jsou zlatí retrívři jedno z nejvíce oblíbených plemen u rodin s dětmi. Jsou také velmi učenliví a snadní k výcviku, rádi plní zadané povely a největší radost mají z nadšení a pochval od svých páníčků. 

Právě jejich povaha a inteligence z nich dělá i skvělé asistenční psy

Labradorský retrívr

Labrador je pes, který vás osloví nejen svou inteligencí, ale také přátelskou povahou a všestranností. Jsou velmi hraví a energetičtí, rychle se učí nové povely.  

Toto plemeno je velice populární hlavně mezi rodinami s dětmi, labradoři jsou ale také skvělými terapeutickými nebo vodícími psy. 

Dobrman 

Plemeno vynikající svou inteligencí a fyzickou kondicí. Dobrmani jsou popisováni jako velmi učenliví a rychle se učí novým povelům. Jsou to hlídači své rodiny

Dobrmani jsou skvělým plemenem pro aktivní páníčky, kteří chtějí se svými psy podnikat různé sportyaktivity

Všechna uvedená plemena vynikají nejen svou inteligencí, ale také skvělými povahovými vlastnostmi, které z nich činí ideální společníky. 

Nezapomínejte, že se jedná o plemena, která vyžadují spoustu pohybu, aktivit a mentální stimulace. Nesmíme tak zapomínat zaměstnávat nejen jejich tělo, ale i mysl. Ideální jsou nejrůznější sportovní aktivity nebo činnosti, při kterých musí pes aktivně „pracovat“. Tak zajistíte, že budete mít doma vždy spokojeného a vděčného psího společníka. 

Chcete mít i vy doma vychovaného pejska, přidejte se k nám do kurzu Základní poslušnost, kde vás výchovou provedeme od A do Z a naučíme vás ty nejúčinnější metody pro výchovu. Výsledky uvidíte už po 1. tréninku! Sami budete zírat, jak málo stačí změnit pro to, aby pes začal poslouchat a začal ho trénink bavit. Uvidíte, jak se váš chlupáč učí nové povely za pár minut a stává se z něj bezva parťák!

Přidejte se k nám do kurzu zde>

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře