fbpx

Aktivity se psem

Všichni pejskaři si každý den lámou hlavu, jak svého pejska zrovna dnes zabaví. Pejsek nepotřebuje jen procházky, ale také nějaké aktivity, u kterých alespoň trochu zapojí mozek, zabaví se a bude trávit čas společně se svým páníčkem, kterého z celého svého srdce miluje, tak jako my jeho. 

Jak zabavit pejska doma?

Pokud zrovna na svého pejska nemáte čas, potřebujete si něco zařídit nebo se Vám prostě jen nechce, tak je dobrá např. takzvaný čmuchací kobereček. Je to o tom, že se do koberečku uschovají nějaké drobnější pamlsky nebo granule a pejsek má za úkol je najít podle jeho skvěle vyvinutému čichu. Pejsek se s ní zabaví na poměrně dlouhou dobu a Vy máte alespoň čas na své potřebné věci. Dá se doma vyrobit a nebo jednoduše koupit na internetu, seženete ji v podstatě všude po zverimexech. 

Dále můžete pejska zabavit lízací podložkou. Na podložku můžete natřít např. bílý jogurt, konzervu nebo paštiku pro pejsky. Pejsek se zabaví, sice ne na tak dlouhou dobu jako s čmuchacím koberečkem, ale také mu to nějaký ten čas zabere. 

Pokud máte náladu na tvoření, můžete pejskovi vytvořit nějakou hru, u které zapojí hlavu a zabaví se. Na internetu je spoustu návodů na různé hry, které jdou jednoduše vyrobit z pohodlí Vašeho domova. Pejsek Vám za to bude určitě vděčný. 

Jak zabavit pejska na zahradě?

Pokud se Vám zrovna nechce na procházku, tak pejska můžete zabavit např. s házením frisbee nebo nějakým balonkem, který má rád. 

Pokud ale nemáte na házení hraček čas, tak mu tam můžete nějakou hračku nechat, aby si s ní hrál sám, tedy pokud by ji nerozkousal, když ho nebudete mít zrovna pod dohledem. 

Venku na zahradě ho můžete zabavit také psím bublifukem, já osobně ho doporučuji. Můj pejsek ho zbožňuje a zabavím ho s ním poměrně na dlouhou dobu. Pejsek se u toho celkem dost naskáče a vyběhá, takže stačí klidně 10 minut a pejsek si půjde odpočinout a vy budete mít dostatek času na svoji práci nebo koníčky. Speciální bublifuk pro pejsky se dá sehnat na internetu, určitě mu nedávejte normální bublifuk, který by mu nemusel být příjemný chuťově a kterým by se mohl třeba otrávit. 

Pokud se doma prostě jen nudíte, ale i tak se Vám nechce jít na procházku, tak můžete popadnout hračkypamlsky a můžete jít s Vaším pejskem na zahradu jen tak trénovat nové povely a triky. Pejska tím zabavíte a ještě něco přiučíte. 

Pokud trénujete s pejskem agility a máte je třeba doma, tak určitě můžete jít něco potrénovat. Pejsek se zabaví a dostatečně unaví. 

Jak zabavit pejska venku mimo domov a zahradu?

V první řadě můžete jít na nějaký výlet nebo delší procházku, pejsek Vám za to bude určitě moc vděčný. 

Pokud máte rádi aktivity a trochu více pohybu, můžete s pejskem zkusit canicross nebo jízdu na kole. Pokud půjdete s pejskem na kolo, nezapomeňte mu dát pořádný tažný postroj, který mu nijak nebude bránit v pohybu, já osobně preferuji postroj od NonStop, je kvalitní a pro pejska pohodlný. 

Závěr

Je opravdu spousta možností jak pejska zabavit, vyjmenovala jsem Vám tu jen ty nejběžnější. Všechny návody na výcvik najdete u nás v kurzu. Budeme se na Vás moc těšit a věříme, že společně s Vaším pejskem vše krásně zvládnete!

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře