fbpx

Bezpodmínečná a pravá láska! Tak charakterizuje Alain Delon vztah ke svým psům.

Alain Delon byl sex symbolem 60. až 80. let, jeho charisma lákalo do jeho náruče spoustu žen, které toužily stát po jeho boku. Byl a stále je ikonou francouzského filmu. On ale sám má raději zvířata a svým vztahem k nim se nijak netají. Jak sám totiž říká: „Psí láska je bezpodmínečná, láska bez přemýšlení, zcela ryzí.“

Pochopení našel až u zvířat. Dnes má pod sebou 5 útulků

Byl divoký a měl uhrančivý pohled, na projekcích jeho filmů fanynky omdlévaly a žen, které prošly jeho náručí, by dnes někdo těžko spočítal. Jak on sám ale dnes říká, pravou lásku našel až u zvířat, která mu dokonale rozumějí.

Velký milovník zvířat je nejen jejich ochráncem, ale sám má pod patronátem 5 útulků a stará se o 8 zvířat. Pro ta, která již odešla do zvířecího nebe, dokonce nechal zřídit hřbitov, na kterém jednou spočine mezi nimi.

Dnes se tak nachází na kopci u jeho panství 45 náhrobků a uprostřed je hrobka určená pro něj samotného. Povolení k uložení svých ostatků od úřadů získal ještě za života – chce mít jistotu, že bude mezi těmi, které miloval a kteří milovali jeho.

Psovi dokonce najal právníka. Sadisty díky tomu odsoudili k 6 rokům vězení

Zvířata miloval od mládí, prvním jeho psem byla fenka dobrmana Gala, která jej naučila rozumět psí duši. Od té doby Alain věděl, jak se ke psům chovat a nedopustil, aby jim někdo ubližoval.

Pokud se chcete naučit rozumět psí duši i vy, přidejte se do kurzu Základní poslušnost, kde kromě jiného objevíte i tajemství psí řeči.

Když se vynořil případ sadistů, kteří v Pyrenejích polili psa benzinem a zapálili jej, Alain Delon docílil toho, aby za svůj čin pykali. Prosadil si, aby psa mohl zastupovat právník a pes Mambo, oběť onoho činu, byl dokonce přítomen v soudní síni. Bylo to poprvé v historii, kdy byl při soudním jednání přítomný přeživší pes. Společnými silami se podařilo dva násilníky odsoudit k životu ve vězení – na 2 a 6 let. Delon je velmi aktivním členem Spolku pro ochranu zvířat, ale nejen to.

Je známou tváří nejen ve filmu, ale i v boji za práva zvířat

Alain Delon vždy zůstával věrný filmu a o politiku nikdy nejevil zájem. Když se ale v jeho druhém domově – Švýcarsku – začalo diskutovat o zavedení postu Obhájce domácích zvířat, neváhal.

Aktivně se zapojil do propagace a dělal vše pro to, aby občané viděli, že přijetí návrhu by byl krok správným směrem. Přestože zákon nakonec v referendu neprošel (pro bylo 30 % občanů), Alain Delon se poté stal tváří známou nejen ve filmu, ale i v boji za práva zvířat.

Jeho láska ke psům začala už v mládí: Aby mohl zachraňovat štěňata, nosil vojenský kabát

Zatímco v mládí nosil vojenský kabát, aby při svých cestách nebo procházkách mohl pod ním poskytovat teplo a útočiště opuštěným štěňatům, dnes vynakládá velké finanční prostředky na zlepšení kvality jejich života.

Známý je příběh s kočkou, které někdo připoutal tlapku k autu. O tu bohužel přišla, ale Alain Delon neváhal zajistit vrtulníkem její převoz a záchranu. Dnes bydlí trojnohá kočička v jeho domě, kde si užívá jeho bezmezné pozornosti stejně jako ostatní zachráněná zvířata.

Zdroj: www.prosvet.cz/

Jste jako Alain Delon – svého psa milujete nade vše. Ale občas vám přece jen drásá nervy?

Úplně to chápeme! A rádi vám s tím pomůžeme v našem kurzu Základní poslušnost, kde vás naučíme pejskovi rozumět, komunikovat s ním i beze slov ale také to, aby vás poslouchal, ne ze strachu a donucení, ale proto, že ví, že je to pro něj to nejlepší.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře