fbpx

Co se psem podniknout na podzim

Horké letní teploty jsou pryč a příroda začíná nabízet úchvatné podzimní barvy v plné kráse. Kdy jindy bychom proto měli vyrazit se svým psíkem do světa zkoumat krásy přírody a města okolo nás? 

Venkovní aktivity 

Limitovalo vás léto ve společných aktivitách? Tak tomu je konec! Vezměte svého psa a vyrazte ven běhat, na kolo nebo na pořádný výlet do hor. Nezapomínejte být připravení a na možnou nepřízeň počasí vybavit všechny účastníky, včetně vašeho mazlíčka. 

Ve spoustě měst se navíc na podzim nemusíte vzdalovat ani moc daleko do přírody, i na podzim totiž můžete vyrazit na různé venkovní akce, například trhy. Nezapomínejte ale, že ne každé velké venkovní akce bude pejsek snášet dobře. Pokud víte, že váš chlupáč nebude úplně nadšený, vyhněte se davům a vyrazte raději daleko za město. 

Skvělou aktivitou je na zakončení léta je společné setkání v podobě posledního pikniku či grilování, kdy můžete pozvat své známé a nechat svého psa vydovádět s dalšími chlupáči. 

Výlety po památkách 

Víte, že výlety do okolí můžete podniknout i na podzim? Nejenom, že se vyhnete dlouhým frontám a rozpáleným náměstím, ale navíc zabráníte tomu, aby na vás dopadlo sychravé podzimní počasí. Udělejte radost sobě a svému chlupáči a vyrazte do světa za dobrodružstvím.

Procházky v lesích a parcích

Příjemné podzimní počasí přímo vyzývá k dlouhým procházkám a výletům do parků, lesů a polí. Díky nižší teplotě a minimálnímu žáru rozpáleného sluníčka už nemusíme řešit rozpálené cesty, což chlupáči náležité ocení venkovním dováděním a vyběháním přebytečné energie. Vezměte proto svého mazlíčka, rodinu, nebo známé, a vyrazte na procházku do přírody, která určitě vykouzlí úsměv na tváři každému z vás. 

Venkovní trénink 

Venkovní trénink je skvělým způsobem učení pejska navykání na každodenní ruch města a okolí. Psi se tak učí vnímat a poslouchat svého pána mimo známé prostředí domova a za učení v přítomnosti neznámých pachů, zvuků a ruchů.

Procvičovat tak můžete naučené i nové povely, nebo pejska ve výběhu nechat proběhnout s ostatními psy a dostat tak ze sebe veškerou nahromaděnou energii. To vše v příjemném počasí, kdy chlupáčům nehrozí přehřátí.

Náš tip: Fotografování 

Krásně zbarvené listí a dostatek přirozeného světla jsou skvělou příležitostí k zachycení drahocenných vzpomínek. Podzimní scenérie jsou totiž skvělé pro focení nejen vašich nejbližších, ale i našich mazlíčků. Podzim je krásným obdobím, které dodává fotografiím kouzelnou atmosféru a hloubku. Nemusíte být profesionální fotograf ani mít drahé vybavení, stačí vám pouze mobilní telefon a neskrytá radost vašeho psa. 

Uvidíte, že vám pořízené fotografie vykouzlí radost na tváří kdykoliv se na ně podíváte. 

Podzim je období, které nám umožňuje zažít krásné a nezapomenutelné okamžiky v přítomnosti našich nejbližších. I tak ale nezapomínejte na bezpečnost nejen vás, ale i vašeho psa. Stále dbejte na prevenci proti klíšťatům, určitá plemena už budou potřebovat pomoci od chladnějších teplot oblečky. Se správnou péči ale můžete se svým psem strávit podzimní čas a vytvořit nádherné společné vzpomínky. 

Kompletní výchovou vašeho pejska vás provedeme v našem nejlepším kurzu Základní poslušnost, kde vás hravě naučíme všechny základní povely, psí řeč, tak abyste svému pejskovi doopravdy rozuměli a mohli ho vychovat jednoduše a s láskou.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře