fbpx

Co z nás dělá dobré páníčky

Váš pes by pro vás udělal první poslední, o tom asi není sporu že?

Ale co vy, máte to stejně? Jak zjistit, že jim jejich lásku, zájem a péči dostatečně vracíme? A co z nás vůbec dělá „dobré“ páníčky?

Neustále se vzděláváme

Stejně jako celý svět kolem nás i péče o zvířata zažívá neuvěřitelný vědomostní boom. Díky vědeckému pokroku a moderním technologiím nebylo vzdělávání z pohodlí domova nikdy jednodušší. A právě díky tomu můžeme našim mazlíčkům zajistit tu nejlepší péči.

Pořiďte si proto do knihovny pár knih o psím chování, mysli nebo péči, nabídka na trhu je široká a každý si určitě najde to své. Poslouchejte podcasty (svým poslechem můžete podpořit i ten náš 🙂 Osvědčené postupy a nejlepší metody pozitivního výcviku pro vás pravidelně aktualizujeme v našich kurzech.

Vnímáme potřeby našeho psa

Psi jsou stejně jako my individuální osobnosti, které mají své vlastní emoce a potřeby. Správný majitel by proto měl mít svého psa „nakoukaného“ a poznat, co potřebuje. Stejně jako my totiž psi prostě občas „nemají den“. Nenuťte je do výběhu k ostatním psům, pokud nechtějí.

U návštěv respektujte pokud si chce pes zalézt do klidu, to samé platí u hraní a nucení ke hře s dětmi. Pokud si váš mazlíček dneska nechce hrát nebo se mazlit, respektujte to. On za vámi sám přijde až mu budete chybět.

Uzpůsobte délku a náročnost aktivit svému psovi. Někdy prostě není den a hnát se za výkony přes odpor a frustraci za to nestojí. 

Poskytujeme dostatek podnětů

Znáte ten pocit, kdy je vše kolem vás monotónní, stejné, nudné? Takto se ale cítí i nejeden domácí mazlíček, u kterého chybí dostatek zaměstnání jeho mysli.  Jezděte na výlety, choďte na dlouhé procházky a měňte trasy. Objevujte své okolí s nejlepším parťákem po svém boku. Se psem můžete podnikat i výlety do některých zámků a zoo, na toto téma jsme se rozpovídali v samostatných článcích.

Zaměstnejte nejen tělo, ale i mozek. Se psem se můžete učit triky, nové povely, investovat můžete i do hraček, hlavolamů nebo čmuchacích koberečků.

Nezapomínejte mu zpestřit i jídelníček. Podělit se s ním můžete například o širokou škálu ovoce a zeleniny, různé druhy sušených orgánů nebo masa, odvážnější z vás se můžou pustit do domácích pamlsků.

Každodenní péče

Cílem každého majitele by mělo být, aby se jeho čtyřnohý parťák cítil v kožíšku co nejlíp. Pečovat nejen o zdraví a vzhled proto musíme každý den. Čistěte svému mazlíčkovi zuby kartáčkem a pastou určenou pro psy, vyčesávejte podsadu, srst udržujte čistou, vzdušnou a podle konkrétních potřeb vašeho psa.

Svého mazlíčka učte na veškerou manipulaci. Stříhání drápků, čištění zubů nebo kontrolu pacek můžete se svým chlupáčem trénovat už od štěněte. Všechno to učíme v kurzu Základní poslušnost.

Pravidelně absolvujte veterinární prohlídky, mějte platná všechna očkování a nezapomínejte na ochranu před parazity.

Problémy řešíme hned

Pokud se nám něco na našem mazlíčkovi nezdá nebojíme se vyhledat odbornou pomoc. Kontaktujte svého veterináře a domluvte se na dalším postupu. Neřešte zdravotní problémy na sociálních sítích, ale vyhledejte pomoc zkušeného odborníka. Vždycky je lepší zajet na veterinu „zbytečně“, než riskovat zhoršení stavu a následnou náročnější péči. Prevence je vždy jednodušší, levnější a rychlejší než následná terapie.

Investujte do kvalitní výživy a pamlsků, věnujte se pohybu a udržujte svého mazlíčka fit. Tak se stanete tím nejlepším páníčkem pro svého chlupáče 🙂

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře