fbpx

Jak na zimu podpořit psí imunitu?

Aktuální chladné a deštivě počasí už začíná nabírat na síle, je proto důležité dbát o své zdraví. S přicházející zimou totiž dostává imunitní systém pěkně zabrat, a to nejen u lidí, ale i našich domácích mazlíčků. Co všechno tedy můžeme udělat pro jeho posílení? 

Kvalitní strava 

Kvalitní krmení je základem každého zdravého kořínku. Krmivo z kvalitních surovin ve správném množství přispívá k pevnému zdraví, optimální hmotnosti, správnému fungování všech orgánů a zdravému prostředí ve střevech. A protože v těle souvisí všechno se vším, je důležité, aby mělo pejskovo tělo dostatek kvalitních živin, které napomáhají  pevnému zdraví a silné imunitě. Ve složení granulí se tak soustřeďte na kvalitní plnohodnotné suroviny a přidané „superpotraviny“ (například sušené borůvky a brusinky, kokosový olej, lososový olej nebo výtažek z yucci).

Kvalitní krmivo zakoupíte na našem e-shopu zde.

Doplňky stravy  

Imunitu můžeme podpořit také doplňky stravy. Nejčastěji se doporučují doplňky s Omega 3, například lososový olej. Krmení můžete obohatit i o probiotika, která zajištují zdravou střední mikroflóru a správnou funkci střev. Na podporu imunity můžete pořídit i pro psy určené sirupy s beta-glukany.

Doplňky stravy jsou velkým pomocníkem u zvířat, která se aktuálně s něčím léčí, doporučit se mohou také starším a chronicky nemocným psům. 

Nezapomínejte, že doplňky stravy mají být pouze nad rámec, neslouží jako náhrada za kvalitní a pestrou stravu. Pro správné fungování každého zvířete je hlavní kvalitní strava, dobrý zdravotní stav a pravidelná veterinární péče.

Fyzická a psychická pohoda

Ruku v ruce se silnou imunitou jde i dobrá fyzička každého chlupáče. Proto je i pravidelný pohyb důležitou součástí podpory imunitního systému, a to i za chladných dní.  Velký vliv na celkové zdraví má ale i psychické rozpoložení, které úzce souvisí s dalšími procesy v těle. Velkým škoditelem je v tomto směru například stres. Soustřeďte se proto na dostatek zábavy a dostatek pohybu, kterého za chladného počasí může mít pejsek nedostatek. Ideální jsou na podzim a zimu například návštěvy jiných chlupáčů, kde se za krátký čas pejsek rychle vyběhá a unaví. 

Nebo pro zabavení pejska můžete využít naši žhavou novinku – Zimní výzva z tepla domova. Více informací o tomto tréninku najdete zde.

Přizpůsobte procházky aktuální situaci 

Nic se ale nemá přehánět. Pokud je pejsek například nemocný, nebo může trpět na prochladnutí, zvolte raději procházky na kratších trasách a přidejte více aktivit uvnitř. Vždy je důležité se zamyslet a přizpůsobit situaci potřebám vašeho zvířete. Někteří majitelé se mohou rozhodnout zainvestovat do psího oblečení, které se hodí hlavně pro méně huňatá plemena a psy menších velikostí. 

V případě, že váš pes není ve své kůži, například kašle, je důležité sledovat jeho zdravotní stav. V případě, že ho kromě kašle nic netrápí, je lepší dodržovat několik dní klidový režim a například sáhnout po doplňcích stravy. V případě, že váš pes trpí například psincovým kašlem, je důležité držet ho pár dní od ostatních psů. Psincový kašel je na podzim velmi častým onemocněním, které se přenáší přímým kontaktem mezi psy.            

Pokud se vám ale pes celkově nepozdává a bojíte se, že se psem není něco v pořádku, je lepší objednat se na kontrolu k vašemu veterináři. Ten pomůže určit příčinu a může vyloučit ty nejhorší varianty. Nejen, že se páníček uklidní, protože bude vědět, jak na tom jeho mazlíček je, ale řešení celé situace bude daleko snazší a příjemnější. 

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře