fbpx

Jak pejsek dokáže ovlivnit naše nálady a zlepšit naše zdraví?

Víte, že má pejsek vliv na naše chování a zdraví? Že ne? Pejsek opravdu takovou schopnost má.

Jak jistě každý pejskař ví, tak pouto mezi člověkem a psem je neuvěřitelně moc silné. Existuje spousty důvodů, proč je váš život s pejskem mnohem šťastnější a klidnější.

6 přínosů psa pro vaše zdraví

1.Pejsek Vám po většinu času zvedne náladu

Pejsek Vám zvedne náladu za jakékoliv situace. I kdyby ji zvedl jen o trošku, pokaždé ji ale zvedne. I v těch nejtěžších chvílích, kdy jste smutní, naštvaní nebo zklamaní. Stačí Vám jediný pohled na svého chlupatého miláčka a už je Vám mnohem lépe.

2.Psí láska

Pejsek Vám projevuje lásku v podstatě neustále. I když jste na něj v nějakých chvílích třeba naštvaní nebo zrovna nemáte náladu, tak zrovna on Vám pokaždé projeví lásku. Je věrný a vše Vám odpustí už pouhým pohledem. Omluví se Vám jediným pohledem.

Zkrátka pes je milující zvíře, které také potřebuje lásku a pozornost, stejně jako člověk a jakékoliv jiné zvíře. Rodina je pro pejska vším, žije jen pro Vás a pro Vaší radost, kterou Vám dává právě on sám.

3.Váš kardiovaskulární systém

Mít pejska je také veliká výhoda v tom, že Vás všude vytáhne. I když se Vám třeba přes den nechce ven na procházku, protože třeba prší, tak či tak Vás pejsek vytáhne ven a nakonec jste za to rádi, jelikož není nic hezčího než pohled na spokojeného pejska. Bude Vám udržovat kondici, protože většina lidí by se bez psa ven nedostalo a byli by raději doma. 

4.Vaše hladina stresu

Pejsek má také dost uklidňující účinky, ať je to za jakékoliv situace, tak Vás pokaždé alespoň o trochu uklidní. Většina pejskařů právě z tohoto důvodu mají mnohem více pozitivní život a pohled na svět než lidé, kteří doma pejska nemají. 

5.Psi jsou velice dobří společníci

Pejsek je s Vámi vlastně za jakékoliv situace, které nastanou. Dělá Vám společnost po celý jeho život, ale pokud je dobře socializovaný a nemá s lidmi a s ostatními zvířaty problém, tak ho také můžete brát na různé výlety, procházky, dovolené apod. Bude Vám za to velice vděčný, než aby zůstal doma sám. Zabavíte pejska i sami sebe a věřte mi, že koukat se na pejska, který je šťastný a nic mu nechybí, to je teprve krásný pohled. 

6.Vliv na Váš osobní život

Pejsek dokáže ovlivnit také vztahy mezi lidmi. Nemyslím tím jen partnerské vztahy, ale také přátelské apod. Jak známe také z filmů, když šli dva lidé venčit pejsky, tak právě kvůli nim se spolu začali bavit, jinak by na sebe nikdy nenarazili a nezačali se spolu jen tak bavit. Takové situace nastávají i v našem běžném životě a ne jen ve filmech apod.

Závěr

Zkrátka pejsek má veliký vliv na naše nálady a zdraví. Je ještě spousty dalších důvodů, ale to bychom se nedostali pořádně ani ke všem. 

Kompletní výchovou vašeho pejska vás provedeme v našem nejlepším kurzu Základní poslušnost, kde jsou všechny hlavní povely včetně názorných videí krásně vysvětleny

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře