fbpx

Jak připravit domácnost na příchod štěněte

Příchod nového člena je určitě vzrušující událostí, na kterou je ale potřeba se pečlivě a zodpovědně připravit. Nezapomeňte proto na nový přírůstek dostatečně přichystat nejenom sebe, ale také celou domácnost

Správná péče

Každý z členů domácnosti by měl vědět, jak se o štěně správně starat a jak zajistit jeho bezpečí. Hlavně děti by měly chápat, že zvíře není hračka, ale vnímavá a citlivá bytost. Učte je proto se zvířetem správně manipulovat a vysvětlete jim, jak se k němu chovat a jak respektovat jeho potřeby

Někdy pomáhá si povinnosti v péči o štěně rozdělit mezi více členů domácnosti. Budete tak mít jistotu, že bude o psa naplno postaráno a zároveň mu budete pomáhat budovat pouto nejenom s vámi, ale i dalšími členy domácnosti.

Dbejte na bezpečnost

Štěňátka jsou velmi zvědavá a okolní svět ráda dopodrobna zkoumají. Před příchodem štěněte do nového domova se ujistěte, že mu nehrozí žádné nebezpečí

Zajistěte všechny ostré předměty, kabely, elektroniku, pes by se žádným způsobem neměl dostat například k lékům, pracím a čistícím prostředkům nebo jiným chemikáliím. 

Nezapomínejte si zjistit, jaké potraviny jsou pro psy nebezpečné. Hlavně u prvního psa totiž lidé často netuší, čím mu mohou uškodit. Lepší je tak být vždy připraven.

NÁŠ TIP: Pořiďte štěňátku známku se jménem a vašimi kontaktními údaji. V případě, že by se stala nehoda a pejsek by utekl, je tak mnohem jednodušší kontaktovat jeho majitele. 

Výbava

Mezi základní vybavení pro štěně patří hlavně pohodlný pelíšek, misky na vodukvalitní krmení, vodítkopostroj nebo obojek. Dále je potřeba mít speciální psi šampon, ručník, psí hřeben, zubní kartáčekspeciální psí pastu.

Nezapomínejte také na psí lékárničku, která by měla být součástí každé psí domácnosti. Ideální je mít také cestovní variantu na výlety a dovolené.

Důležitou součástí je také výbava pro bezpečnou přepravu psa. Pro štěňátko si budete muset s největší pravděpodobností zajet, mějte proto připravený vámi zvolený způsob bezpečné přepravy. 

Veterinární péče 

Před dovezením štěněte se porozhlédněte po kvalitní veterinární ordinaci, hledat můžete na internetu nebo se zeptejte zkušenějších pejskařů. 

Doporučujeme mít také seznam hned několika nejbližších veterinárních pohotovostí, abyste je nemuseli v případě potřeby narychlo hledat. 

Náš tip: on-line výcvikové kurzy

Nechcete podcenit výcvik, ale nevíte, kde začít? Právě pro takové momenty jsme tu my a naše on-line výcvikové kurzy. Dozvíte se nejen, jak psa vycvičit, ale také jak s ním pracovat a budovat silné pouto. 

Kurz je vhodný pro štěňátka od 8 týdnů do 6 měsíců. Pořizujete si dospělého psa nebo dokonce psího seniora? Pak vás bude zajímat nás kurz základní poslušnosti, kde podrobně probereme všechny základy krok za krokem.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře