fbpx

Jak trénovat poslušnost psa pomocí pozitivního výcviku?

Pozitivní výcvik je velmi důležitý. Je mnohem příjemnější pro nás i pro pejska. Během výcviku bychom na pejska neměli nijak křičet a nadávat mu, či ho trestat. 

Nezapomeňte, že jde vše s pozitivním přístupem a snažte se ho co nejvíce využít. 

Trápí Vás, že se Váš pejsek na veřejnosti nechová podle Vašich představ?

Pokud byste chtěli, aby Váš pejsek na veřejnosti poslouchal podle Vašich představ, tak je třeba pejskovi porozumět. Může mít strach z určitých věcí, lidí nebo zvířat. Mám zkušenosti s pejsky, kteří měli strach z dospělých mužů, z klobouků, holí, kabátů, dětí apod. 

Pokud by pejsek na takové lidi štěkal, vrčel nebo nějak jinak projevoval svůj strach, tak ho za to netrestejte. Má strach, tak ho do toho nenuťte a nijak ho netlačte. 

Pokud byste toto chtěli pejska nějakým způsobem odnaučit, tak si na to musíte najít čas a opravdu a pečlivě se tomu pověnovat. 

Jak naučit pejska, aby se nebál na veřejnosti určitých předmětů?

Vezměte pejska s sebou např. do města nebo do parku, kde je více lidí a ostatních zvířat. Nezapomeňte s sebou pamlsky na odměňování. Pokud by měl z něčeho strach, tak na to jděte ale velice pomalu a pejska nenuťte do věcí, které nechce dělat. Určitě Vám pomůže klikr. Je to skvělý pomocník při výcviku. 

  1. S pejskem se pomalu přibližte k dané věci, ze které má strach a pokud nezareaguje štěknutím nebo vrčením a bude reagovat bez jakýchkoliv bázlivých reakcí, tak klikněte a následně odměňte pamlskem
  1. Následně se zkuste s pejskem postupně přibližovat a pokud to zvládne bez problémů, tak klikněte a pejska opět odměňte. 
  1. Tyto kroky ještě několikrát zopakujte, dokud bude pejsek úplně v klidu a nezvykne si na daný předmět/prostředí/zvíře.

Takto to dělejte s každým povelem. Ke všemu přistupovat pomalu a bez jakéhokoliv násilí k pejskovi.

Můžete používat klikr, se vším Vám velice pomůže. Vím z vlastních zkušeností. Nezapomínejte na odměny

Moderní výcvik psa

Takzvaný moderní výcvik psa je výcvik, při kterém používáme moderní metody a ne staré metody výcviku, jako je např. křičení na psa během výcviku a tréninku, dominance člověka nad psem (žádná dominance mezi psem a člověkem není, na to nezapomínejte, je tam jen vzájemná důvěra), přísné projevy člověka nad psem apod… 

Zkrátka je toho spousta, co dělají ještě v dnešní době někteří lidé špatně, co se týče výcviku psů. 

Takovým projevům bychom se měli vyhýbat, jelikož tímto způsobem pejska nikdy nevychováme tak, jak chceme a pejsek z toho bude mít zbytečně trauma, úzkosti, negativní postoje apod. 

Závěr

K takovému pozitivnímu výcviku potřebujete hlavně čas, trpělivost, pozitivní náladu a pěkný přístup k pejskovi. Není to nic těžkého, naopak je to mnohem příjemnější pro vás pro oba. Přeji Vám hodně štěstí s výcvikem! 🙂

Kompletní výchovou vašeho pejska vás provedeme v našem nejlepším kurzu Základní poslušnost, kde jsou všechny hlavní povely včetně názorných videí krásně vysvětleny.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře