fbpx

Jak trénovat Vašeho psa na přinášení předmětů?

Přinášení předmětů pomocí Vašeho pejska je velice užitečná dovednost, která se mnohokrát hodí. Ať už je to přinášení hračky, nebo něčeho, co byste od pejska právě chtěli přinést (např. ovladač, ponožky, bačkory apod.). 

Úvod

U tohoto povelu budete opět potřebovat spoustu trpělivosti a pozitivní nálady, jako u každého jiného povelu nebo triku, který chcete svého pejska naučit. Pejsek musí pochopit, že jakýkoliv jeho trénink bude zábavný a pejsek bude mít větší chuť se do učení vrhnout. 

Samotný výcvik

Jelikož  povel “přines” je pro pejska o něco náročnější, bude na výcvik potřeba více času. Opět si připravíme odměnu (pamlsek) a pokud používáte klikr, určitě se Vám bude při výcviku velice hodit. Pokud ne, nevadí, bude stačit slovní pochvala pejska. Dále budete potřebovat nějakou hračku, kterou má pejsek rád a bude mít větší nutkání za hračkou běhat a přinášet ji. 

  1. Nejprve si s pejskem musíte najít nějaké klidné místo, na kterém si je se vším jistý, nemá potřebu se bát a nikdo Vás tam nebude při výcviku vyrušovat. Doporučujeme zvolit nějakou rovnou plochu, aby si při trénování pejsek nijak neublížil. Nejlépe posekanou louku nebo nějaký park, ve kterém budete mít s pejskem klid na výcvik. 
  1. Dále si připravte hračku, odměnu a klikr (jen pokud ho používáte). 
  1. Vezměte si do ruky hračku, hoďte ji a vyslovte povel “přines”. Pozorujte pejska, jestli bude nějak reagovat. Může se však stát, že to pejska nebude zajímat a proto je třeba si s pejskem před výcvikem s hračkou pohrát a blbnout s ním. Pokud se za hračkou pejsek rozběhne a následně ji uchopí do tlamy, klikněte nebo slovně pochvalte a následně odměňte. Takto to opakujte ještě několikrát. Pokud tento krok pejsek zvládá, tak se přesuňte na další krok. 
  1. Zopakujte předchozí krok, ale tentokrát nekliknete nebo nepochválíte na stejném místě, jako předtím, ale až když se bude pejsek snažit s hračkou v tlamě dojít k Vám. Stačí jen pár psích kroků a už je to velký pokrok jak pro něj, tak i pro Vás. Následně předchozí krok zopakujte, ale jen pokud ho pejsek ovládá a uděláte to samé jako předtím, ale zase až když bude pejsek o něco blíže k Vám. Takto tento krok s pejskem opakujte, dokud se nedostane s hračkou až k Vám. Pokud toto pejsek zvládá, je čas se přesunout na další krok. 
  1. Následně tento povel zkoušejte na jiných věcech, jako je např. ponožka, bačkora, ovladač apod., ale přidejte za to např. “přines ponožku” nebo “přines bačkoru” a takto je to třeba trénovat u všech věcí, které chcete aby Váš pejsek přinášel. Pokud vše zvládáte, tak Vám moc gratuluji! 🙂

Závěr

Pejska povel učte na klidném místě a pamatujte, že na vše je potřeba spousta pozitivní nálady a trpělivosti.

Já věřím, že tento povel hezky se svým pejskem zvládnete, jelikož patří mezi ty nejzábavnější jak pro pejska, tak i pro Vás.

Se vším Vám rádi pomůžeme v našem kurzu Psí triky s Veronikou, kde najdete spoustu zábavných triků pro vaše pejsky.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře