fbpx

Jak vybrat pelíšek pro psího seniora

Starší pejsek bude vyžadovat trochu více péče, má za sebou přeci jen dlouhý a bohatý život. Se snižováním jejich aktivity tráví psí senioři větší část dne odpočívánímspaním. A právě proto by nás mělo zajímat, na čem náš mazlíček tráví většinu dne. Jak našim starším mazlíčkům udělat jejich zlatá léta co nejpříjemnější?

Podpora

Pohybový aparát našeho pejska už není, co býval. Mazlíčka mohou trápit bolestivé klouby, problémy s pohybem, náročnější vstávání nebo snížená pohyblivost. Proto je důležité zajistit jim pohodlné místo na relaxaci, kde mohou regenerovat své tělo, a které jim bude zároveň poskytovat dostatečnou oporu.

Správný pelíšek by měl proto zajistit podporu a úlevu celému pohybovému aparátu vašeho psa. Hodně měkké pelíšky jsou pro psy náročnější na pohyb, výplň se navíc při pohybu psa posouvá a ten si tak pelíšek musí upravovat pokaždé, když bude chtít změnit pozici.

Porozhlédněte se proto po ortopedických matracích nebo pelíšcích s paměťovou pěnou

Snadný přístup

Pelíšek by měl být pro psa snadno přístupný, zároveň by z něj měl mít možnost lehce vylézt. Hlavně u menších plemen může být toto obtížnější, pejsek totiž musí povyskočit nebo přelézt stěnu pelíšku, aby se do něj dostal. Z tohoto důvodu pořiďte buď matraci bez stěn nebo pelíšek, který má jednu stranu nízkou a snadno přístupnou. 

Chlupáči udělejte jeho místo na klidnémteplém místě, kde se mu bude dobře odpočívat. Zajistěte také snadné vylézání, například místo kluzké podlahy umístěte pelíšek na koberec. 

Teplo

Teplo je velice důležité. Spousta psů ve stáří trpí na horší kvalitu srsti, někteří pejsci ztrácí na hmotnosti a výsledkem je vyšší nárok na teplotu okolí. Chlad navíc nesvědčí svalůmkloubům. Ujistěte se proto, že je pelíšek umístěn na dostatečně teplém místě.

Pozor u pelíšku na studené podlaze, pejsek na nich může prochladnout ze studené země. Dejte ho raději na koberec nebo pod něj dejte pejskovi ještě deku, která zabrání pronikání chladu od země.

Snadné čištění 

U starších pejsků hrozí riziko různých „nehod“, Ujistěte se, že je pelíšek ze snímatelného a dobře pratelného potahu, abyste se za chvíli nemuseli poohlížet po jiném. 

Závěrem 

Nový pelíšek pro vašeho psího důchodce rozhodně není zbytečnou záležitostí. Nejenom, že je pro většinu pejsků pohodlnější a zdravější variantou, ale zároveň jim poskytuje i tolik potřebný a zasloužený odpočinek. 

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře