fbpx

Jak vytvořit silný vztah s vaším psem pomocí pozitivního výcviku?

Určitě bychom každý chtěli mít se svým pejskem krásný vztah. Mít krásný vztah s pejskem je příjemné jak pro nás, tak i pro pejsky. Takový vztah je ale třeba navázat a stále ho udržovat.

Není to o tom, že s pejskem navážeme vztah a máme hotovo, to vůbec ne, ale musíme mu projevovat lásku a zájem o něj každý den. A právě proto si povíme, jak takový vztah s pejskem navázat.

První věc, kterou je třeba si uvědomit je ta, že při navazování vztahu musíte jít na vše s pozitivitou, jinak by si pejsek mohl myslet, že se na něj zlobíte, nebo že dělá něco špatně apod. a následně se Vás začne bát a nebude ve Vás mít stoprocentní důvěru, což zrovna nechceme. 

S jakýmkoliv výcvikem nebo právě s navazováním vztahu a důvěry je nejlepší začít už od štěněte, ale vím, že ne u každého je pejsek stále štěňátko. Samozřejmě, že jde vše udělat i když už je pejsek dospělý, jen to půjde maličko hůř.  

Samotné navázání vztahu s pejskem

Na takové navazování vztahů musíte jít velice opatrně, aby se pejsek nějakým způsobem nevyděsil, což by byla škoda, protože byste museli začínat od začátku a bylo by to mnohem těžší, jelikož by si pejsek mohl vytvořit nějaké negativní postoje nebo myšlenky a bylo by pro něj těžší Vám znovu důvěřovat. jestliže byste ho před tím nějak zradili. 

Nejideálnější by bylo, kdybyste si s pejskem našli nějaké klidné místo, na kterém se pejsek cítí bezpečně a má jistotu, že se mu nic nestane. Pokud takové místo najdete, vezměte si s sebou pamlskyhračky pro motivaci pejska a nezapomeňte dobrou náladu a pozitivní přístup k pejskovi.

Pokud máte nějaké zkušenosti s klikrem, určitě si ho vezměte s sebou na výcvik s pejskem. Je to skvělý pomocník při jakémkoliv tréninku. Pokud ho nepoužíváte nebo s ním nemáte žádné zkušenosti, nevadí, půjde to i bez něj. Místo klikru můžete použít třeba jen slovní pochvalu pejska. 

S pejskem zkoušejte např. přivolání, různé trikypovely nebo si s ním třeba klidně jen hrajte, blbněte a společně si užívejte krásné chvíle😀. Na pejska nenadávejte, nezlobte se na něj a na vše jděte s pozitivní náladou. Uvidíte, že i pejskovi se do všeho bude chtít jít víc a nakonec ho to všechno bude i bavit. Jen to chce nějaký ten čas. 

Pokud uvidíte, že z Vás pejsek nemá strach a do všeho se spíše hrne, má radost a rád s Vámi spolupracuje, tak máte velice dobře nakročeno. Jen se ale neradujte předčasně, pejsek se stále ještě může něčeho leknout a následně si vytvořit negativní myšlenky a postoje k dané věci, triku nebo povelu. Nebo dokonce i k Vám.

Zkrátka na něj musíte se vším pomaleji. Musí si k Vám postupně vybudovat důvěru, vše je o vzájemné důvěře. 

Závěr

Ve všem Vám s Vaším pejskem přeji hodně štěstí, vše určitě dokonale zvládnete. Choďte spolu na společné výlety, věnujte se mu, věnujte mu pozornost a pejsek si Vás oblíbí a potom půjde všechno lépe. Kompletní výchovou vašeho pejska vás provedeme v našem nejlepším kurzu Základní poslušnost, kde jsou všechny hlavní povely včetně názorných videí krásně vysvětleny.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře