fbpx

Jaký vliv má strava na zdraví a imunitu psa?

Každý pejskař chce pro svého pejska jen to nejlepší, ale někteří pejskaři stále dělají chyby ve stravování u pejsků, což není dobře, jelikož by se to mohlo na pejskovi během života dost podepsat. 

Nejméně vhodné pro pejsky je naše lidské jídlo. Spoustu lidí toto stále nechápe nebo spíš nechce pochopit a nebo o tom vůbec nevědí. Vždy než si pořídíme pejska, tak bychom měli zvážit i to, jak se zrovna bude stravovat. Lidské jídlo má jiné složení, než jídlo pro pejsky. Obsahuje spoustu koření a soli. Pejsek sice dané jídlo sní, ale později z toho budou následky a objeví se mu to na jeho zdravotním stavu

Musíme také myslet na to, že pejsek má mít tak kvalitní jídlo, které mu postačí na jeho zdravý vývoj a růst. Posílí klouby, kosti a také imunitu pejska. Takové jídlo nestačí dávat pejskovi jen občas, ale už neustále. Je to nezbytná věc pro jeho psí život. 

Spousta lidí na stravu svého pejska ani nekouká. V podstatě je těm lidem jedno, co jejich pejsek sní, přitom by se nad jeho stravou měli pozastavit a popřemýšlet nebo se kouknout, jaké živiny, vitamíny, bílkoviny (proteiny), cukry (sacharidy) a tuky (lipidy) by měl mít pejsek ve své každodenní běžné stravě

Složení krmiva

Na složení granulí pro pejska také musíme koukat na to, jaké se v nich vyskytují vitamíny např. vitamín E nebo zinek apod. pro zdravou a lesklou srst. Zkrátka je těch informací, které musíme dodržet příliš, ale není to nic, co bychom nezvládli. 

Co dělat, když si s výživou nevíte rady?

Pokud si nebudete jistí s tím, co dáváte svému pejskovi jíst, tak je dobré se kouknout např. na internet a následně si pročíst různé recenzesložení produktu, který jste koupili, nebo máte v plánu kupovat. 

Pokud výživě nerozumíte, můžete se v různých diskuzích poptat lidí, kteří tomu rozumí a mají s daným produktem nějaké zkušenosti a jistotu, že dá pejskovi dostatek všech nezbytných živin. 

Také je potřeba se u pejska starat o dutinu ústní. Stejně jako u člověka mu může vzniknout kaz nebo nějaké jiné onemocnění v dutině ústní a proto je třeba se o ni starat jako o naší.  

Kvalitní krmivo pro psy pro ně musí být zdravotně nezávadné, musí podporovat zdraví psa a správný vývoj jeho organismu

Kvalitní krmivo nejen pro zdraví

Krmivo také neznamená jen to, že bude prospěšné pro jeho zdraví, ale také aby mu dané krmivo vyhovovalo, vonělo a hlavně chutnalo. Je dost pravděpodobné, že ze začátku vyzkoušíte spoustu krmiv a žádné pejskovi nebude vyhovovat, co se churi týče. Nedá se nic dělat a musíte hledat dál. Pravděpodobně brzy najdete takové krmivo, které mu bude chutnat a vyhovovat. Pokud takové najdete, nepřecházejte k jinému a zůstaňte u něj. 

Závěr

Krmivo u pejsků nijak nezanedbávejte. Kvalitní krmivo je nezbytné pro psí život a každý pejskař chce, aby se měl jeho pejsek co nejlépe. Na našem e-shop Online psi škola najdete široký výběr nejlepších krmiv a doplňků stravy pro vaše pejsky.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře