fbpx

Je to jen pes?

Mnoho lidí řadí svého psa na to nejposlednější místo v rodině. Je to pro ně zkrátka jen pes. Když se pak semelou v životě situace, kdy máme pocit, že to nezvládneme, tak spousta lidí sáhne po řešení, že se pejska vzdají, dají ho do útulku nebo ho snad dokonce nechají uspat.

V životě může nastat situace, kdy mu musíme hledat jiný domov např. zdravotní důvody. Ale rozhodně by to neměly být takovéto důvody: neposlouchá mě, padají mu chlupy, je agresivní, rozkousal mi boty, utíká, fenka bude hárat a další..

Pokud jste právě v takové tíživé situaci, že nevíte, jak dál s pejskem, máme pro Vás skvělou zprávu. Vždy lze najít řešení. Je spousta organizací, spolků, skupin na facebooku, lidí kteří se zabývají problémovým chováním psa. A je spousta dobrých lidí – milovníků psů, kteří Vám rádi pomohou.

Pokud máte jakýkoliv problém s výchovou Vašeho pejska nebo si myslíte, že by to chtělo vypilovat, nyní máte jedinečnou šanci to s námi změnit.

Žijeme v jakési odkládací době 

Co se nám nehodí, to prostě a jednoduše odložíme. Rodiče odložíme do domova, dítě v horším případě do babyboxu, v tom lepším nám vyroste a odejde z domu, psa odložíme do útulku, až zůstaneme sami a zjistíme, že stejně nejsme šťastní. Že nám pořád něco chybí.

Svoje plyšáky posíláme na leteckou dovolenou, na masáž, aromaterapii atd. Nemáte občas pocit, že je tady něco špatně?

Svého živého psa, který nám věří víc než komukoli na tomto světě, klidně odstrčíme z teplé postele za mříže rovnou na beton studeného kotce.

Děje se ale to, že vesmír nám všechno, co do něj vyšleme, vrací a to ještě ve znásobené míře.

Co vysíláme, to se nám vrací

Vyšlu lásku – vrátí se mi více lásky, vyšlu pozornost – vrátí se mi více pozornosti, vyšlu radost – vrátí se mi více radosti. A stejně tak v negativních emocích, vyšlu zlost – vesmír mi ji vrátí ještě víc, vyšlu-li zradu – vesmír už se postará, abychom taky pocítili zradu a aby nás to hodně bolelo, to jsou zákonitosti vesmíru.

Nezrazujte svého psího kamaráda, nezaslouží si to. Vy máte přátele, rodinu, ale on má jen Vás a nikoho jiného. Věří Vám celým svým srdcem.

Vy dva jste se v tomto životě nepotkali náhodou, náhody totiž neexistují. Všechno, co se nám děje, má svůj důvod. Máte se od sebe navzájem něco naučit.

b71107ca9fdbde702d280b3756f028eb

Je to živý tvor, který Vás miluje víc než sebe, který dýchá, cítí radost, cítí smutek, raduje se ze života, je smutný, když odcházíte z domu, trpělivě čeká, až se vrátíte, má velikou radost, že Vás zase vidí a s otevřeným srdcem Vás vítá.

Miluje Vás bez podmínek. Neřeší, jestli máte uklizeno nebo vyžehlené prádlo, miluje Vás takového, jaký jste – teď a tady.

Nepovyšujme se nad své psy. Oni nejsou ničím míň než my.

JESTLI ON, JE JEN PES, TAK MY, JSME JEN LIDÉ.

Váš pes je váš opravdový přítel a parťák.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře