fbpx

Komunikace se zvířaty. Nadpřirozená schopnost nebo něco, co zvládne každý?

Máte občas pocit, že vám váš domácí mazlíček dokonale rozumí? Nebo se vám stává, že kamkoli přijdete mezi zvířata, hned se s vámi kamarádí, mazlí se a poslouchají vás? Pak vás uklidníme. Nezbláznili jste se! A pokud nic podobného nevnímáte, neznamená to, že se to nemůže stát. Pokud chcete, naučit se komunikovat se zvířaty můžete i vy! 

Příkladem jsou dvě celosvětově proslulé ženy, které komunikaci se zvířaty zasvětily svůj život. Jednou z nich je Anna Breytenbach, rodačka z Jihoafrické republiky, která se mezidruhové komunikaci věnuje na profesionální úrovni. Její přístup ke komunikaci a postupy ohromují celý svět. Je velmi žádaná jak v Africe, tak i Evropě nebo Americe. Její kurzy jsou vyprodané na roky dopředu.

A jak se ke komunikaci se zvířaty dostala? Když jí bylo 20 let, rozhodla se chovat geparda, se kterým dobrovolničila na víkendových akcích týkajících se jejich ochrany. O duševním spojení se zvířaty ale začala být řeč v momentě, kdy se učila stopovat zvířata v rámci Wilderness Awarness School v Seattlu a prožila moment, který si sama nedokázala vysvětlit.

Protože pocházela z jiného prostředí, nedařilo se jí určit, kterým zvířatům stopy patří. Pak jí ale učitelé poradili, aby zkusila zavřít oči a soustředit se na energii zvířat. V ten moment se stalo něco neuvěřitelného. V mysli se jí vybavil obraz zvířete a byla tak schopná identifikovat, komu stopy patří. Myslela si, že se zbláznila, ale když se jí to stalo poněkolikáté, pak už nebylo pochyb.

Leopardí příběh

Začala proto zkoumat fenomén mezidruhové komunikace a rozhodla se studovat v Assisi International Animal Institute v USA, kde prováděla případové studie a různé kurzy. Poté se vrátila zpět do Jihoafrické republiky, kde se zajímá o tamní přírodu a divoká zvířata.

V dokumentu The Animal Communicator můžete vidět, jak se Anna potýká s agresivními zvířaty a snaží se změnit jejich chování. Jedná se konkrétně o příběh přeměny leoparda Diabola a komunikace člověka se zvířetem. Na úryvek z dokumentu se můžete podívat tady: www.YouTube.com.

Workshop

Druhou ženou, která je proslulá komunikací se zvířaty, je Wynter Worsthorne, která říká, že je komunikace se zvířaty něčím, co je nám od narození dáno, není to nic nadpřirozeného. Schopnost, kterou mají všichni lidé, jen zapomněli, jak na to. Podle ní by se měli lidé naučit komunikovat se svými zvířecími přáteli, protože jim to otevře úplně nový svět. Wynter spolupracuje s nadací na ochranu bílých lvů, se kterými má velmi bohaté zkušenosti. Společně s Annou Breytenbach v Jižní Africe propagovala mezidruhové komunikační hnutí v zemi.

S Wynter jsme nyní ve spojení a domlouváme on-line workshop, kde by nám Wynter prozradila víc o sobě a komunikaci nejen se zvířaty.

Zdroj: www.koule.cz

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře