fbpx

Nejlepších 6 psích plemen pro bydlení v bytě

Existuje mnoho plemen, která jsou díky svým vlastnostem a nenáročné péči ideálními společníky do bytů. Dnes vám proto přinášíme seznam 6 plemen, která jsou často považována za nejlepší volbu pro životbytě:

Mops

Mopsi jsou vhodní nejen pro svou menší velikost. Toto plemeno se vyznačuje nižší potřebou fyzické aktivity a klidnou povahou. Jsou velmi společenští a věrní svému majiteli, mazlení doma na gauči a vycházky jsou pro ně tak úplným blahem. 

Velkou výhodou je, že mopsíci většinou nejsou příliš hluční a nemají sklony k přehnanému štěkání, což zajisté ocení vaši sousedé. Dostatek vycházek a mazlení tak zaručí spokojeného pejska do každého bytu. 

Yorkshirský teriér

Jorkšíři jsou jistotou, která na našem seznamu nesmí chybět. Jsou to inteligentní, oddaní a univerzální psi, kteří jsou vhodní do každé domácnosti. Jedná se o velmi malévděčné plemeno, které je nejvíce spokojené při mazlení a společných aktivitách se svým páníčkem 

Zvládají i výlety a podnikání nejrůznějších venkovních aktivit, určitě ocení i nejrůznější hračky a hlavolamy nebo čmuchací koberečky. 

Tito pejsci často patří k urputným hlídačům, které nezastaví ani jejich malá velikost. Při správné výchově je to ale skvělý a věrný parťák. 

Shih Tzu

Už znáte Shih Tzu? Určitě ano! Tohle plemeno se u nás totiž těší čím dál větší oblibě. Shih Tzu jsou malí chlupáči, vhodní do bytudomu. Díky nižší potřebě různých aktivit jim stačí pravidelné procházky a hračky k zabavení. 

Další výhodou je jejich přátelská a klidná povaha, jsou skvělými a vděčnými společníky. Nemají potřebu příliš štěkat, jsou trpěliví a vděční. 

U tohoto plemene je důležité dbát na správnou péči o srst, která je důležitým ukazatelem nejen pohodlí, ale i zdraví vašeho mazlíčka. 

Jezevčík

Jezevčík je jistotou a zajisté jste se s nimi v panelových domech setkali. Proč? Výhodou je nejen jejich menší velikost, ale také trpělivávěrná povaha a vysoká inteligence. 

Důležité je zmínit, že oproti ostatním plemenům potřebují jezevčíci dostatek pohybu, který přizpůsobujeme jejich unikátní tělesné konstrukci. Dlouhé procházky po přírodě a dostatek pohybu tak zajistí spokojeného a vděčného pejska. Ideální jsou pro ně také hračky pro zabavení v momentě naší nepřítomnosti. 

Čivava

Čivavy patří k vůbec nejpopulárnějším bytovým psíkům. Jedná se o jedno z nejmenších plemen vůbec, jejich povaha odpovídá ale psům mnohem většího vzrůstu. Psi tohoto plemene jsou velmi odvážní, smělí a sebevědomí. 

Jsou velmi věrní své rodině a vděční za jakoukoliv péči a projev lásky. Čivavy nejsou příliš náročné na pohyb, stačí jim pravidelné procházky a pár hraček pro zabavení. Vhodné jsou i ke starším lidem, obzvlášť krátkosrstá varianta patří k méně náročným plemenům na údržbu. 

Pekingský palácový psík 

Toto plemeno, označováno také jako pekinéz, je velmi vděčné a vyžaduje neustálou blízkost svého majitele. Nemá moc rádo samotu, je proto vhodné k rodinám s většími dětmi nebo k seniorům.

Psík je také velmi ostražitým hlídačem, k návštěvám nejprve spíše odtažitý. U plemene bývá zmiňovaná tvrdohlavost, se kterou je potřeba počítat při výcviku. Pejsek je ale velmi věrný, vděčný a oddaný. 

Pekinéz nevyžaduje příliš mnoho aktivity, je tak vhodný do bytů či domů bez venkovních prostor. Ke spokojenosti mu stačí procházky, pár hraček, pohodlný pelíšek a blízkost jeho páníčka. Mimo tuto charakteristiku je důležité zmínit, že není vhodným plemenem pro kynologické sporty.

U Psíka je vyžadována pravidelná péče o srst, kartáčování tak u vás bude probíhat několikrát do týdne. Nezapomínejte také na pravidelnou péči o oční okolí a čištění zubů, mohou totiž trpět na zvýšenou tvorbu zubního kamene. 

Pamatujte, že i když jsou tato plemene obecně vhodná a doporučovaná pro život v bytě, je důležité myslet na to, že každý pejsek je jedinečný. Nezapomínejte proto na dostatek pohybu a cvičení nejen těla, ale i mysli. Dbejte na dostatečné sociální interakce s ostatními psy, pejskovi věnujte pravidelnou péči o jeho drápky, zuby a srst, která se liší nejen podle plemene, ale také vašich individuálních podmínek. 

Předtím, než si proto donesete nového člena domů, prověřte si, že se vám dané plemeno nejen líbí, ale že splňuje vaše očekávání a je vhodné k vašemu životnímu stylu.

Kompletní výchovou vašeho pejska vás provedeme v našem nejlepším kurzu Základní poslušnost, kde vás hravě naučíme všechny základní povely, psí řeč, tak abyste svému pejskovi doopravdy rozuměli a mohli ho vychovat jednoduše a s láskou.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře