fbpx

Originální tipy na zabavení psa

Sháníte originální tipy na zabavení vašeho chlupáče? Klasické a okoukané způsoby už mu nestačí? Nebojte, jsme tu pro vás. Přinášíme vám hned několik originálních způsobů, jak snadno a rychle zabavit vašeho chlupáče. Co můžete zkusit?

1) Ručník

Ano, k zabavení postačí i starý ručník a pár voňavých pamlsků. Ty pak jen různě poschovávejte do ručníku, který zmuchláte, stočíte nebo přehnete. Začínejte s jednoduššími variantami, například mějte ručník pouze zmuchlaný a pamlsky schované. Pro těžší variantu můžete ručník smotat nebo různě přehnout, fantazii se meze nekladou.

2) Lízací had

Znáte lízacího hada? Jedná se o hračku z termoplastické gumy, která má dlouhý otvor, do kterého můžete poschovávat drobné pamlsky nebo paštiku. Pejsek se tak bude muset snažit dobrotu dostat ven zatímco vy si můžete užít chvilku času pro sebe.

Lízacího hada můžete pořídit i na našem e-shopu, stačí kliknout sem.

3) Čmuchací kobereček

Koberečky a dečky jsou skvělým způsobem, jak zabavit svého mazlíčka. Nejlepší je zvolit kobereček s různými částmi, které mají rozdílnou obtížnost. Pejskovi tak nestačí jen pamlsky vyčmuchat, jiné materiály a skulinky mu poskytují další zpestření a stimulují jeho mysl. Obyčejný kobereček je zas skvělý jako jednodušší zábava.

Kobereček poskytuje skvělou stimulaci i pro starší psy nebo chlupáče, kteří potřebují zabavit, ale nemohou se tolik pohybovat.

Čmuchací kobereček můžete pořídit i na našem e-shopu, stačí kliknout sem.

4) Hlavolamy

Hlavolamy jsou skvělým způsobem, jak psa zabavit v době vaší nepřítomnosti. Důležitým faktorem je přizpůsobit výběr hlavolamu vašemu psovi. Někteří majitelé totiž kupují hračky příliš složité, které jsou spíš pro jejich zábavu a zkoumání, ale u psa, který se s takovýmto hlavolamem nikdy předtím nesetkal, hrozí, že bude při neúspěchu frustrovaný a hračka ho brzy přestane zajímat. Zvolte model, který tušíte, že by vašemu psovi vyhovoval nejvíc.

Hlavolam můžete pořídit i na našem e-shopu, stačí kliknout sem.

5) Ruličky v krabici

K výrobě této hračky budete potřebovat starou krabici od bot a ruličky od toaletního papíru nebo od papírových utěrek (ty rozstřihněte na 2 menší role). Ruličky postavte svisle do krabice dokud nebude plná a do ruliček a mezi ně přidejte pamlsky. Pejsek si bude muset cestu k pamlskům sám vymyslet.

Krabici nenechávejte u psů bez dozoru, ruličky mohou začít rozkousávat nebo v nich mohou uváznout čenichem.

6) Krabice a papír

Přišla vám krabice, ve které jste měli zboží obalené a chráněné zmuchlaným papírem? Nevyhazujte jí hned! Do krabice mezi papír naházejte pár pamlsků a nechte psa, aby si je vyčmuchal. Hledání pamlsků pomocí čichu je jedním z nejlepších způsobů zabavení psa a naplnění jejich potřeb.

Nepoužívejte nařezaný papír, krabice nebo bublinkové fólie.

7) Forma na muffiny a tenisové míčky

Tento tip snadno poskládáte z věcí, které najdete doma, potřebovat totiž budete jen formu na muffiny a tenisové míčky. Pamlsky dejte do formiček na muffiny a zakryjte je tenisovými míčky. Pejsek bude muset míčky vyndávat a posouvat, aby se k pamlskům dostal. Rychlé, jednoduché a bezpečné zabavení každého chlupáče.

8) DIY lízací podložka

Máte doma silikonové formičky na čokoládu, pečení nebo přípravu psích pamlsků? Pak je stačí jen otočit a stranu s vystouplými částmi využít jako lízací podložku. Využít k tomu můžete například různé psí paštiky, které nabízíme na našem e-shopu.

Paštiky můžete pořídit i na našem e-shopu, stačí kliknout sem.

9) Staré oblečení

Máte doma staré oblečení, které už nejspíš nevyužijete? Přetvořte ho na hračky! Staré látky můžete různě nastříhat a zauzlovat, svázat a proplést, připojit můžete i míček s otvorem a snadno tak vyrobíte hračku na kousání, kterou bude váš pes zajisté milovat.

Materiály před použitím zbavte nebezpečných částí (kovové části, knoflíky), a vyperte, abyste je co nejvíce zbavili pachu.

Tyto hračky nevyrábějte u psů, kteří mají tendence brát a ničit vaše oblečení nebo další textilie v domácnosti. Pes si může hračku spojit s vaším oblečením a nepochopí, co může a nemůže kousat.

Tak co, kolik z našich tipů se svým chlupáčem vyzkoušíte vy? 🙂

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře