fbpx

Pes vrčí a vyjíždí po dalších psech, co s tím?

Máte psa, který vrčí a vyjíždí po ostatních psech? Vykazuje agresivní chování? Pomůžeme vám podniknout první kroky k řešení a zvládnutí celé situace.

Odhalte příčinu 

Prvním krokem v řešení problému je odhalení příčiny takového chování. Spouštěčů totiž může být hned několik a je dobré mít psa a celou situaci „nakoukanou“ a zjistit, co chování spouští. To vám pomůže v dalších krocích. 

Situaci řešte co nejdříve 

U psů vykazujících agresivní chování je důležité začít řešit problém co nejdříve. V extrémních případech totiž může dojít na situace, které nechce zažít snad nikdo z nás. 

Nejlepší je v tento moment vyhledat odborníka na psí výchovu, který vám pomůže řešit nejen problém, tedy agresivní chování vůči ostatním psům, ale také najde a odstraní příčinu. Právě odhalení příčiny je důležitou součástí výcviku a odnaučení.

Trénujte základní poslušnost 

Pes vás musí poslouchat. Vždy. Je důležité nezapomínat na řádný výcvik, při kterém bude pes trénovat a procvičovat základní povely a poslušnost. Pro psa je trénink způsobem zabavení jeho mysli a zlepšuje jeho poslušnost například na vycházkách. Při tréninku budeme také více vnímat jeho chování a lépe mu porozumíme. 

Navštivte veterináře 

Podrážděnost a prudké změny chování mohou být příznakem i zdravotních problémů. Proberte tuto možnost s trenérem ve výcviku a se svým veterinárním lékařem. 

Předcházejte vzniku agresivního chování 

Předcházení a včasné řešení je u psů s problémovým chováním klíčové. Takové chování řešte vždy s odborníky ihned, jak ho začnete pozorovat. 

Výcvik a trénink je důležité uzpůsobit tomu, co vám bude doporučeno trenérem/ cvičitelem. Nechte si poradit také z pohledu socializace

Při procházkách mějte psa, který vykazuje agresivní chování, vždy na vodítku. A to nejlépe s postrojem, který vám dá nad psem větší kontrolu. V některých případech může být doporučeno používat košík. Takového psa venku nikdy nepouštějte z vodítka

Kurz Problémové chování 

Nevíte si rady? Bez obav, jsme tu pro vás. V naší nabídce totiž najdete kurz Problémové chování, kde vám pomůžeme pochopit podstatu nežádoucího chování a naučíme, jak s takovým psem pracovat. Poskytneme také podrobný návod krok za krokem a podporu od naší odborné cvičitelky, která vám bude v případě potřeby po ruce. 

Více se o kurzu dozvíte zde: https://onlinepsiskola.cz/problemove-chovani/

Obrňte se trpělivostí a v případě potřeby neváhejte kontaktovat odborníky.

Nevíte si rady se svým psem? Máte pocit, že už jste zkusili vše? Napište nám a zkusíme vymyslet řešení přímo vám na míru. 

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře