fbpx

Pes vrčí na děti nebo členy rodiny, co s tím?

Vidíte se v tom? Pokud váš pes projevuje takové chování, je na čase zbystřit. A to rychle.

Problém řešte okamžitě

Nečekejte, že chování samo od sebe zmizí. Nenechte problém zajít daleko a kontaktuje psího trenéra, který vám pomůže okamžitě odhalit příčinu a začít na problému pracovat. Právě odhalení příčiny takového chování je klíčové pro řešení celé situace.

Odborník na výcvik a chování vám také poradí, co dělat, jak k psovi přistupovat, na co si dávat pozor a na co se soustředit přímo ve vašem případě.

Rádi vám pomůžeme v našem kurzu Problémové chování, kde jsou základní principy, jak s takovým psem pracovat a v ceně kurzu máte také individuální konzultaci s trenérkou po telefonu, na které vám poradí, jak konkrétně se psem postupovat ve vašem případě.

Odhalte příčinu

Důvodů pro vrčení může být hned několik, ne každý pejskař ale pozná, co se nám tím pes snaží říct. Ne všichni navíc umí číst signály, které jim jejich pes dává. Vyhledejte proto odborníka na chování psů, který vám pomůže řešit váš konkrétní případ a odhalit, co je špatně.

S trenérem proberte přesně, jak k události došlo nebo dochází. Prozkoumejte i další formy výcviku, například základní poslušnosti nebo trénink socializace. Učte se vnímat svého psa pod vedením odborníka na psí chování. Uvidíte, že se brzy dostaví výsledky a budete na dobré cestě k harmonickému vztahu mezi vámi a vaším psem.

Postupujte dle domluvy a doporučení odborníka. Děti a ostatní členy domácnosti učte k psovi správně přistupovat a respektovat jeho potřeby a hranice.

Navštivte veterináře 

Podrážděnost a prudké změny chování mohou značit i zdravotní problémy. Proberte tuto možnost s trenérem ve výcviku a se svým veterinárním lékařem. 

Závěrem

Vrčení na děti a další členy rodiny je znepokojující, ale ne neřešitelné. S problémem je ale potřeba vyhledat odborníka na psí výcvik, a to co nejrychleji. Odborník vám pomůže odhalit nejen příčinu, ale pomůže vám zapracovat na jejím řešení a budování lepšího vztahu mezi vámi a vaším psem.

Nikdy není ostuda říct si o pomoc a jakékoli chování psa se dá řešit. Nevzdávejte se.

Pokud si nevíte rady, náš kurz Problémové chování je speciálně sestaven pro pejsky z útulků, pejsky, kteří byli týraní nebo jsou prostě jen bojácní, agresivní, uštěkaní, vyjíždějí po ostatních psech nebo lidech. Trenérka vám poradí konkrétně s vaším problémem.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře