fbpx

4 nevhodná plemena pro začátečníky

Výběr nového člena rodiny je vzrušujícím okamžikem, který je plný radosti a očekávání. A jak všichni víme, všichni pejsci jsou krásní a roztomilí, ne každé plemeno je ale vhodné pro psí začátečníky. V tomto článku proto prozkoumáme plemena, která nejsou pro své specifické vlastnosti pro začínající pejskaře zrovna vhodnou variantou. 

Sibiřský husky

Husky je mezi pejskaři populární plemeno, co se týče náročnosti už ale patří mezi ta méně oblíbená. Je vysoce inteligentní, ale také velmi temperamentnítvrdohlavý. Vyžaduje obrovské množství pohybu a aktivit, neobejdete se i bez každodenní mentální stimulace a neustálého vymýšlení nových způsobů zábavy a zapojení do práce. Jeho srst navíc vyžaduje pravidelné vyčesávání a správnou péči.

Husky je sice krásné, ale pro svůj temperament pro začátečníky spíše nevhodné plemeno.

Akita Inu

Akita je velmi silnétemperamentní plemeno původem z Japonska. Jsou to inteligentní, ale zároveň tvrdohlaví a teritoriální psi, u kterých je důležité nepodcenit socializaci a potřebu fyzické aktivity.  

Akita vyžaduje konzistentní výcvik a vedení od zkušených majitelů, kteří rozumí specifickým potřebám tohoto plemene. 

Cane Corso

Toto velké a silné plemeno původem z Itálie se vyznačuje svou ochranářskou povahou. Pes je velmi oddaný své rodině, kterou si poctivě hlídá. Díky své povaze, teritorialitě, mohutné velikosti a náročnému výcviku potřebují cane corso opravdu zkušeného chovatele a odborný výcvik

Výmarský ohař

Vysoce inteligentní, energetický a se silným loveckým pudem, to je výmarský ohař. Tito psi vyžadují obrovské množství aktivit pro vyběhání přebytečné energie, stimulaci ale musíte poskytovat i jejich mysli. Při nedostatečné aktivitě může pes vykazovat problémové chování.

Profesionální výcvik je nutný nejen pro jejich lovecký pud, ale i jejich povahu. Stejně jako u ostatních plemen je důležité nezapomínat na správnou socializaci už od štěněčího věku.  

Pořízení psa je důležitým rozhodnutím, které ovlivní život nejen nám. Při výběru je tak potřeba popřemýšlet nejen nad tím, co od nového člena očekáváme, ale také co mu můžeme nabídnout a jaké zkušenosti už s chovem a výcvikem máme. 

Vybírejte proto pečlivě a nebojte se ptát. S dostatkem správného výcviku a trpělivosti ale určitě vybudujete s novým členem smečky pevné pouto. Packu na to. 

Chcete mít i vy doma vychovaného pejska, přidejte se k nám do kurzu Základní poslušnost, kde vás výchovou provedeme od A do Z a naučíme vás ty nejúčinnější metody pro výchovuVýsledky uvidíte už po 1. tréninku! Sami budete zírat, jak málo stačí změnit pro to, aby pes začal poslouchat a začal ho trénink bavit. Uvidíte, jak se váš chlupáč učí nové povely za pár minut a stává se z něj bezva parťák!

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře