fbpx

Představujeme Dog Puller

Možná jste se v poslední době setkali s termínem Dog Puller. Mezi pejskaři se jedná o nejnovější populární aktivitu, kterou můžete provozovat se svým chlupáčem. A jak na to? Na to se spolu podíváme v dnešním článku.

Co je Dog Puller?

Dog Puller je aktivita, která se v pejskařském světě těší velké oblibě. A není se čemu divit, důvodu proč Puller vyzkoušet, je totiž hned několik. 

Princip spočívá v kombinaci hned několika pohybových aktivit, které pomáhají trénovat motoriku, fyzičku a soustředěnost cvičícího psa. Jedná se o spojení aportování a běhání, skákání a přetahování. To vše nejen že posiluje kondici psa, ale poslouží i jako další forma výcviku, která je pro psa tvořená hravou formou. A k tomu všemu potřebujete jedinou pomůcku – kruhový puller (k zakoupení zde na našem e-shopu).

Jak Puller funguje? 

Puller se využívá při běhání, aportování, přetahování nebo skákání. Pro psa všechny takové aktivity fungují jako zábavná forma výcviku. 

Základem je běhání, skákání a přetahování, které si poté každý páníček na míru upravuje a trénuje. Puller kombinuje hned několik odvětví, které zaručují rychlý nárůst fyzičky u pejska s minimální námahou majitele. Svou úlohu v tom má odolný kruhový puller, který slouží jako tréninková pomůcka a výcvikový pomocník při prováděné aktivitě. 

Pro koho je Puller vhodný? 

Puller je vhodný pro pejsky všech plemen a velikostí. Chválí si ho i pejskaři, kteří mají velmi energické chlupáče a potřebují je během dne rychle unavit a „vyběhat“. A další plus? Aktivita není fyzicky tolik náročná pro páníčky, je tak lehčí variantou zábavy, která ale zaručí spokojeně unaveného chlupáče. 

S Pullerem si poradí také páníčci, kteří zatím velké zkušenosti s provozováním podobných aktivit nemají. Díky našim video lekcím a tipům od trenérky se tak nemusí bát ani žádný začínající pejskař

Jediné, co k Dog Pulleru potřebujete, je puller. Výhodně ho pořídíte na našem e-shopu.

Díky své jednoduchosti je Puller ideální jako zábava pro rodiny s malými dětmi a neunavitelnými pejsky. Doporučuje se také pro majitele, kteří sami z jakýchkoliv důvodů nejsou schopni náročných sportovních aktivit, ale nechtějí na své chlupáče zapomínat. 

Pro psa se jedná o příjemné zpestření, při které se nejen učí, ale i zabaví. Dog Puller je tedy takové pejskařské 2 v 1, které učí komunikaci a fungování mezi psem a jeho pánem za využití zábavných aktivit. 

Na co pozor?

Jedná se o náročnou aktivitu, která nebude vhodná pro psí seniory, psy se zdravotními problémy, nebo pro psy trpící obezitou, kteří si na pravidelný pohyb teprve zvykají. 

Důležité je, aby byl pejsek zdravý a měl ukončený růst kloubů. Puller se také nedoporučuje u velmi mladých štěňat. Doporučujeme začít až po dokončeném vývoji kloubů, u menších plemen se doporučuje začít kolem 8. měsíce, u plemen větších ale raději začněte až po 1. roce. 

Aby Dog Puller vašeho pejska bavil a neublížil si, je nezbytná správná technika

Dog Puller vás zaujal a chcete tuhle novou zábavu vyzkoušet? Skvělé! Pamatujte ale, že Dog Puller není jen o bezhlavém házení a aportování. Aby Dog Puller vašeho pejska bavil a neublížil si, je důležité znát správnou techniku. Proto pro vás máme online kurz, ve kterém se seznámíte s s jednotlivými cviky, dozvíte se, jak vybrat ideální puller přímo pro vás a odhalíte triky a tipy od zkušené trenérky. Více informací o kurzu najdete zde

Díky online kurzu se Dog Puller naučíte rychle a jednoduše z pohodlí domova

Dog Puller díky našemu kurzu zvládnete trénovat z pohodlí domova, bez zdlouhavého dojíždění na cvičáky. K dispozici budete mít zkušenou trenérku, která vám bude vždy po ruce a na kterou se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem. 😊

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře