fbpx

Srovnání masových konzerv

V první řadě je důležité zmínit, že čistě masité konzervy by neměli sloužit jako každodenní náhrada pestré stravy. Preferujte je spíše jako občasné zpestření zvoleného způsobu stravování nebo po doporučení veterinárního lékaře při zdravotních obtíží Vašich zvířecích přátel.

I přesto je ale důležité dbát na kvalitu a složení dané konzervy. Na trhu se stejně jako je tomu u granulí, objevuje nepřeberné množství značek, které se nám snaží pomocí reklamních hesel vštípit právě jejich zboží.

Jak tedy vybírat?

Konzervy samotné se dělí do dvou základních kategorií:

 • 1. třída jsou 100% masa, kde konzerva kromě masa a vnitřností neobsahuje jiné složky. Nejedná se o kompletní krmivo, jelikož nám ve složení chybí další složky potravy.
 • Konzervy, obsahující mimo masitou složku i jiné ingredience, označujeme jako kategorii „kompletní mokré krmivo“.
 • U druhé varianty je obzvlášť důležité dbát na složení. Na prvním místě by vždy mělo být konkrétně uvedené maso, dále podle varianty můžeme ve složení nalézt další druhy masa, zeleninu, ovoce, přílohu (například rýži) nebo rybí olej. Nespokojte se pouze s označením „Maso a výrobky živočišného původu“.

Neorientujte se podle ceny, která je v mnohých případech zavádějící. Hlavně vyšší cena nemusí nutně znamenat odpovídající kvalitu. Soustřeďte se tedy na složení samotné.

Neváhejte a přihlaste se do našeho klubu a to zcela ZDARMA na 28 dní, který je plný cenných tipů, videí a návodů pro všechny majitele pejsků.

Co doporučujeme my?

100% masová konzerva od českého výrobce. 

Monoprotein = konzerva obsahuje pouze maso z jednoho živočišného zdroje100% čistý hovězí protein (bez kostí, vnitřností).

 • Vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí.
 • Kvalitní maso a jeho šetrné zpracování jsou zárukou vynikající chuti i vůně.
 • Pomáhá zlepšit příjem krmiva.
 • Měkké maso pro lepší trávení a snadnější příjem krmiva staršími psy a štěňátky
 • Pro všechna plemena a věkové kategorie psů, obsahující vysoce stravitelné živočišné bílkoviny.
 • Neobsahuje žádné chemické ani konzervační přísady.
 • Zakoupit můžete zde>

Konkrétní značky

 • Marp

Hned první bych zmínila kvalitní českou značku Marp. Složením se jedná vždy o čisté maso, doplněné o vnitřnosti. To vše je zalité čistým vývarem. Jedná se tedy o kvalitní, pro trávení šetrné složení, vhodné pro všechna plemena. V nabídce jsou také hypoalergenní verze. Vhodné jako ideální obohacení granulí, na kterém si pochutnají psi každého věku.

 • Carnilove

Složení velmi blízké stravě vlků v přírodě. Většina obsahu je tvořena kombinací čistého masa, dále doplněného o ovoce a zeleninu. To vše je obohaceno lososovým olejem a minerálními látkami.

Jednoduché, přehledné a kvalitní složení, ve kterém si najdou zalíbení všichni chlupáči. Kvalitní značka vhodná pro jedince všech velikostí a stáří.

 • Max

Jedná se o konzervy od české firmy Falco. Složení samotné se liší v rámci varianty konzervy, vždy ale obsahují 100% daného masa. Výroba je prověřená zkušeností a ve spolupráci s veterinárními lékaři. Využívají je také zastánci stravy BARF jako cestovní variantu krmení. Konzervy jsou pro své přirozené složení ideální pro všechna plemena i věkové kategorie. Doporučit je také mohu pro zpestření při krmení granulemi. Jedná se o vysoce kvalitní značku.

 • Brit

Na prvním místě ve složení hned několik druhů masa, dále vnitřnosti, vše doplněné o vývar, minerály, lososový olej. Jednoduché složení, rozepsané do procentuálního zastoupení. Zákazník ví přesné ingredience i jejich množství. Nabídka je široká, ideální pro jedince všech velikostí a věku. Konzervy neobsahují obiloviny, GMO, ani sóju. Ideální doplnění do krmení granulemi.

 • Calibra

Na prvním místě ve složení se uvádí maso a výrobky živočišného původu bez bližší specifikace. To samé se týká obilovin a zeleniny. Více se nedozvíme ani o vedlejších výrobcích rostlinného původu. Celkově tedy zákazník nemá moc představu, z jakých surovin je produkt zhotoven. Ve složení jsou také uvedeny cukry.

Další varianta už je lepší. Ve složení je na prvním místě uvedené kuřecí maso, dále vývar, hnědá rýže, minerální látky a lososový olej. To samo o sobě vypovídá o kvalitě podstatně více, zákazník ví přesně, co kupuje a v jakém poměru suroviny jsou. Zde bych vybírala na základě jednotlivých složení na obalech.

 • Pedigree

Na prvním místě uvedeno „Maso a výrobky živočišného původu“, v závorce mírně rozepsané procentuální zastoupení. Následují obilniny, rostlinné vedlejší produkty, oleje a tuky. Na posledním místě je uveden masový vývar. Vyšší podíl rostlinné složky poukazuje opět na snahu snížit výrobní cenu. Chybí opět větší popis ingrediencí. Tyto výrobky vašemu pejskovi určitě neprospějí, spíše naopak. Doporučuji vyhledat jiné značky.

Při výběru se zaměřujeme na konkrétní potřeby psa a důvod pořizování konzerv. Dle toho podle složení vybereme ideální variantu. Další užitečné informace z úst veterinářů a profesinálních trenérek najdete v našem klubu zde>>

Tip: Na kvalitu nezapomínejte ani u pamlsků

Pokud dbáte na kvalitní stravu svého psa, zkoumejte složení i u pamlsků – těch totiž průměrný pes zbaští slušné množství. Jestli chcete měkké, voňavé a chutné odměny, mrkněte na pamlsky Poslušnost do kapsy. Obsahují 100 % přírodních surovin a 75 % masové složky.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře