Jak nám psi projevují lásku

Jako správní páníčci se vždy snažíme našim zvířecím parťákům dopřávat tu nejlepší péči, ty nejvoňavější pamlsky a hlavně náš čas. Snažíme se jim neustále dokazovat naši lásku a starost o jejich blahobyt.

• Jak nám ale naši mazlíci prokazují svůj vděk a oddanost?

Pojďme se společně podívat na ty nejčastější, a ne vždy na první pohled zjevné náznaky.

Vrtění ocáskem

Asi nejčastější projev radosti u psů. Značí spokojenost, radost a nadšení. Široké mávání ze strany na stranu je znakem kamarádství a přátelství. Při velkém nadšení mohou psi ocas roztočit pomalu dokola. To se jedná o signál velkého nadšení, radosti a hravosti.

• Psí ocas nám může být velice užitečným ukazatelem toho, jak se naši chlupáči skutečně cítí.

Oční kontakt

Pes Vám tím dokazuje zájem, radost a pozornost, kterou Vám věnuje.

• Při nejrůznějších aktivitách po Vás také může „hodit očkem“ ve stylu kontroly a zájmu o svou smečku.
  • Jedna z dalších teorií je, že se pes ujišťuje, zda Vás daná aktivita baví stejně, jako jeho.
  • Hlavně oční kontakt, který navazuje na delší dobu, je přímým důkazem lásky a zájmu.

Vždy nablízku

Při dívání na televizi, cvičení doma nebo jen noční procházce do kuchyně pro vodu, Vás doma doprovází Váš chlupatý mazel?

No samozřejmě, jste přece jedna smečka. Pes Vám tímto dokazuje jeho přátelství a radost, jako správného parťáka ho totiž budete mít vždy po boku. Váš mazlíček s Vámi bude rád absolvovat nejrůznější aktivity. Je pro něj důležité být vždy poblíž svému pánovi. Přeložit by se to dalo také jako naznačování „Jsem tady pro tebe.“

Například u tzv. „útulkáčů“ se ale velice často jedná i o projev starosti nebo strachu. Jedinci se totiž bojí, že znovu přijdou o svou smečku, která je už jednou opustila. Mají tedy strach z opuštění a budou si Vás pořádně hlídat. Toto se také často objevuje dále při delším odloučení zvířat od pána.

Některým psům stačí být například v jedné místnosti, kde Vás mohou jen po očku hlídat, další už budou vyžadovat bližší kontakt.

• Existují i případy, kdy má pes potřebu páníčka zalehávat, zasedávat nebo se mu aspoň opírat o nohu. Pro psa se jedná o projev lásky, náklonosti a dále jako jeho ujištění, že je jeho milovaný páníček poblíž. Někteří takové chování interpretují jako „Tak a beze mě nikam nejdeš.“

Reaguje na Vás

Pejsek reaguje na Váš hlas, povely a věnuje pozornost tomu, co říkáte. I když se spíše jedná o výraz typu „Já ti vůbec nerozumím, ale mám radost být součástí.“ Pro zvířata je důležitý projev náklonosti, zájmu a pozornosti ze strany chovatele. Právě jeho zájem a reakce na Váš hlas nebo příchod domů značí radost a lásku.

Váš pejsek Vám projevuje naprostou náklonost, může se však stát, že se občas objeví nějaký problém s kterým si nevíte rady. Pomohli jsme už tisícům pejskům a jejich majitelům. Pokud potřebujete taky pomoct, neváhejte se na nás obrátit, mimo našich sedm kurzů nabízíme i individuální pomoc (i online).

Jste pro něj prioritou

Psi jsou společenská zvířata, která ráda vyhledávají zájem druhých. Pokud ho například odvezete na hlídání, může mít radost a trochu Vás ignorovat, hlavně pokud se jedná o širší část smečky, třeba Vaše blízké přátele nebo rodinu.

• Ze začátku bude mít chlupáč radost, že se se všemi znovu vidí, ocení změnu prostředí a nové parťáky na hraní.
  • Na konci dne se mu po Vás ale začne stýskat, bude spát u vchodových dveří, uvidíte smutek v jeho výrazu.

Vy jste pro něj totiž pořád priorita, číslo jedna, prostě milovaný parťák. Ale možná ne vždy tomu tak je? Možná stačí aby se na procházce objevil jiný pes/kočka/zajíc a váš pes je fuč? Pokud chcete být na prvním místě vždy a všude, přihaste se do naší přivolávačské výzvy>> Právě tam vás to za 4 týdny jednou provždy naučíme. 🙂

Psychická podpora

Těžký den v práci, necítíte se nejlépe nebo je toho na Vás prostě a jednoduše moc?

Nebojte, doma máte toho nejlepšího pečovatele. Většina pejsků se vydá svého majitele rozveselit a utěšit.

• Někteří se chodí mazlit, skáčou po Vás, hlasitě se projevují nebo si chtějí hrát.
  • Někteří se třeba dělí o své oblíbené hračky nebo dečky.

Počítejte s tím, že Vás vaši chlupáči prostě a jednoduše smutným nenechají. A co je lepšího, než takovýto pomocník?

Věrný pomocník

Při vaření, cvičení, uklízení nebo opravách v domácnosti počítejte s chlupatým asistentem. Psi velmi rádi provozují veškeré aktivity se svým pánem a po jeho boku figurují jako „věrní pomocníčci“. Projevují tím zájem a starost, navíc je to přece jen další aktivita, kterou můžete provozovat spolu. Většinou jejich přítomnost spíše trošku překáží, kdo by jim ale dokázal říct Ne.

Psí úsměv

Vrtění ocáskem, přátelský postoj, rozzářená očka a ten nejširší úsměv jsou důkazem bezmezné lásky, oddanosti a vděku. A věřte, že není nic hezčího, než se vracet domu právě za takovýmto srdečnou radostí. Ne nadarmo se totiž psi považují za nejlepšího přítele člověka.

Stejně jako my se i každý pes vyznačuje svůj individuální osobností. Projevovat svůj vděk a lásku Vám ale nezapomene připomenout žádný, ať už si pro to najde jakýkoliv způsob.

Existují spousty projevů citů od Vašeho mazlíčka, ale ne každý se dá popsat.

Přejem vám spokojený život s vaším mazlíčkem a třeba někdy naviděnou v nějakém z našich sedmi kurzů. 🙂

Jak zlepšit vztah se psem? Pomůžou společné aktivity, například Dog Puller

Běhání, skákání, aportování a přetahování – to jsou 4 činnosti, které psi jednoduše milují. A přesně o nich je nový sport Dog Puller, který můžete cvičit úplně kdekoliv. Protože je to pro psa opravdu akční sport, Dog Pullerem ho unavíte za pouhých 20 minut. Skvěle se tak hodí na rychlé vyblbnutí. 😊