fbpx

Pes ve městě

Výcvik psa ve městě vyžaduje trochu odlišný přístup. Jak zaručit, že se váš pes bude ve městě cítit klidně a v bezpečí? A na co nezapomínat?

Základní výcvik

V ruchu města je hlavně z důvodu bezpečnosti důležité psa hlídat a mít neustále pod kontrolou. Hlavně z důvodu rušné dopravy a dalších rizik je potřeba, aby pes ovládal základní poslušnost, hlavně pak povely „zůstaň“, „fuj“ a „ke mně“. Nezapomínejte, že vodítko není žádná ostuda, ale často spíše „pojistka“, že máme našeho psa pod kontrolou.

Pejsek vás neposlouchá? Na přivolání ne a ne přijít? Jsme tu pro vás. V našich kurzech se zaměřujeme na nejčastější problémy, krok za krokem s vámi probereme jednotlivé povely a naučíme vás naše osvědčené metody, které už pomohli tisícovkám pejskařů. 

Bezpečnost 

Hlavně v rušných oblastech doporučujeme mít psa na vodítku, i sebeposlušnější pes se totiž může leknout a nastane problém. Na večer doporučujeme reflexní prvky, které zlepšují viditelnost psa. 

Pobyt ve městě bývá hlavně v létě pro psy mimořádně nepříjemný. Na delší procházky vyrazte brzy ráno/pozdě večer, kdy je venkovní teplota příjemnější a chodníky nejsou tak rozpálené. Hlavně na chodníky pozor, v létě může být teplota doopravdy vysoká a hrozí nebezpečí vážného poranění tlapek. 

Dostatek pohybu

Nezapomínejte psovi dopřávat dostatek fyzické aktivity, využít k tomu můžete společné sportování ve městě i mimo něj a speciální psí parky a výběhy. Ideálně můžete vyrazit taky za město do přírody, což vás mazlíček zajisté ocení. 

A pro zabavení hlavně v bytě doporučujeme různé plnící hračkyčmuchací koberečky, které jsou pro psa zajímavým zpestřením.  

Při pobytu venku buďte ke svému okolí ohleduplní. Po svém psovi nezapomínejte uklízet a jestli váš pejsek ještě neovládá povely, tak ho mějte raději na vodítku. 

Výcvik

Trénujte se psem socializaci a učte ho fungovat ve světě okolo něj. Objevuje nové trasy, městské části, postupně ho navykejte například na hluk dopravy nebo ho malými krůčky učte být klidný v rušných oblastech. 

Ideálně učte psa už od štěněte na pobyt v restauracích, kde má být klidný a nejlépe odpočívat. Klidné reakce nezapomínejte odměňovat a po velkých zážitcích dopřejte psovi dostatek času na odpočinek.  

TIP: Učte psa cestovat hromadnou dopravou

Nikdy totiž nevíte, kdy budete potřebovat psa někam přepravit a nebudete mít auto (nebo ho budete muset z jakéhokoliv jiného důvodu přepravit jinak). Nácvik takového cestování je tak dovednost, která se může velmi hodit. 

Život ve městě a se psem může být občas výzva. Dbejte hlavně na bezpečnost a dostatečnou socializaci, nezapomínejte ale nechat psa být psem a objevovat okolní svět. Ať už budete podnikat společné aktivity ve městě nebo mimo něj, tak jsme si jistí, že si užijete spousty nezapomenutelných okamžiků.

Závěr 

Chcete mít i vy doma vychovaného pejska, přidejte se k nám do kurzu Základní poslušnost, kde vás výchovou provedeme od A do Z a naučíme vás ty nejúčinnější metody pro výchovuVýsledky uvidíte už po 1. tréninku! Sami budete zírat, jak málo stačí změnit pro to, aby pes začal poslouchat a začal ho trénink bavit. Uvidíte, jak se váš chlupáč učí nové povely za pár minut a stává se z něj bezva parťák!

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře