fbpx

Známé tváře fotily se svými mazlíčky pro dobrou věc: Čivava zachráněná ze spárů hada a naháč z hlavního nádraží

Dvanáct českých osobností se rozhodlo zvěčnit se čtyřnohými mazlíčky pro dobrou věc. Letos v létě začal vznikat projekt, který spojil známé muže českého showbusinessu. Martin Zounar, Milan Peroutka, David Gránský, Robert Jašków, Miroslav Etzler, Filip Blažek, David Svoboda, Martin Písařík, Martin Kraus, Miroslav Šimůnek, Petr Vojnar a Tomáš Kraus nafotili nový kalendář Pes a celebrita. Projekt, za kterým stojí Online psí škola chce pomáhat dalším čtyřnohým chlupáčům. Výtěžek z jeho prodeje půjde na organizaci Pes nejvěrnější přítel, díky čemuž se bude mít řada dalších psů mnohem líp. Finanční částka tak půjde na pejsky, kteří nemají domov nebo potřebují pomoc.

Nový charitativní kalendář vznikl během letošního září, kdy se ve dvou dnech fotilo na statku v Hořovicích a na zahradě soukromé vily v Praze v Klánovicích. Za objektivem stál fotograf Jaroslav Urban, který zábavně zvěčnil na dvanáct známých můžu. Řada z nich si na focení vzala právě své mazlíčky. Tak to bylo například u Martina Zounara. „Já jsem se fotil se dvěma pejsky. Jeden se jmenuje Fík a je to cane corso a váží 55 kilo, ten je mojí ženy. A vedle je Limpy, to je německá doga a ta má kolem 77 kilo. Byli pozorní, protože jsem se fotil s masem, oba čekali, zda si to sousto do pusy dám nebo nedám a myslím, že nás to koleno před objektivem sjednotilo,“ svěřil se Martin Zounar.

Na křtu nechyběl ani moderátor Petr Vojnar, který se rozhodnul fotit pro dobrou věc i navzdory své alergii. „Vlastního pejska nemám, protože jsem alergik a nemohu mít psa. Ale pro dobro věci jsem neodmítnul. Dostal jsem ho přiděleného, ale focení to bylo skvělé. Rychle jsme se sžili a pejsek mě poslouchal i proto, že jsem měl po celou dobu v puse kus párku. Jinak by se se mnou vůbec líbat nechtěl,“ svěřil Petr Vojnar na slavnostním křtu kalendáře.

Se svým mazlíčkem před objektivem pózoval i David Gránský. „Fotil jsem s naším čivavákem Elvisem. Bylo to moc fajn a moc jsem si to užil,“ svěřil se herec a zpěvák. Milan Peroutka zase pózoval s peruánský naháčem Hugem, kterého má z útulku. „Našli ho na hlavním nádraží a šel do útulku, kde ho objevila moje ségra a přinesla nám ho k Vánocům,“ svěřil se Milan Peroutka s tím, že focení samotného kalendáře probíhalo zajímavě. „Krátce před focením se porval a chybělo mu kus ucha a všude mu tekla krev, naštěstí jsme to zvládli,“ řekl herec a zpěvák. 

Svého pejska vzal na focení také herec Filip Blažek. Ten je v kalendáři s jejich čivaví fenkou Fionkou. „Byla z pěstírny a postupně jsme ji dávali dohromady. Zachránili jsme ji, protože skončila mezi hady. Byla tak malinká, že jí nemohli ani píchnout kanylu. Dostala se z toho a je teď spokojená a k tomu ještě bude vidět,“ prozradil Filip Blažek.

Kmotrami kalendáře byly Anna Julie Slováčková a Lucie Vondráčková. Obě jsou milovnice zvířat, tudíž nemohly odmítnout, a to i přesto, že doma mají místo psů kočky. „Ráda se vždy přidám k projektu, který je na podporu zvířat. Pejska bych moc chtěla, ale k mému pracovnímu vytížení to nejde. Možná za pár let, kdy budu mít nějaký domek u lesa, protože se mi líbí velká plemena, třeba dogy,“ svěřila se Anička Slováčková. A Lucie Vondráčková dodala. „Zvířata miluji, doma máme dvě kočky, které jsou z útulku. Chtěli jsme pár, aby se jedna necítila osamocená a také nějakému zvířátku pomoct,“ prozradila zpěvačka na slavnostním křtu, kterým provázela herečka Anna Kulovaná.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře