5 tipů, jak doma zabavit štěně

Znáte to, vaše štěně je neúnavné, nedočkavé, svět objevující klubíčko chlupů, které rozvíjí své smysly, vnímá a učí se fungovat ve světě okolo sebe. A my jako páníčci bychom měli štěně v jeho přirozené zvídavosti poňoukat a podporovat jeho psychický i fyzický rozvoj. Proto pro vás máme hned několik vyzkoušených triků, které vám pomohou zabavit vaše štěně jednoduchým a účinným způsobem.

1) Lízací podložky

Lízací podložky jsou mezi pejskaři oblíbenou klasikou. Pořídíte je v mnoha provedeních za pár korun, jsou odolné, snadno použitelné a pejsky zabaví na pěkně dlouho. Plnit je můžete čím chcete, někteří páníčci volí psí paštiky, další na ně rozetřou bílý jogurt, který můžete v letních měsících nejprve umístit na pár hodin do mrazáku.

Lízací podložky jsou také skvělé pro pomalou konzumaci, pejsek z nich totiž musí pochoutku pracně vylízat. Štěněti brání v rychlé konzumaci celé dobroty najednou, na zabavení navíc stačí jen malé množství dobroty.

2) Čmuchací koberečky

Čmuchací koberečky (někdy označované i jako dečky) jsou jedním z posledních hitů mezi psími majiteli, a není tomu náhodou. Podložky jsou kreativním způsobem zabavení, který podporuje přemýšlení a využívání všech smyslů. Štěňata dečky velmi baví, protože jsou jednoduché na pochopení, zbystřují jejich mysl a podporují přirozené instinkty.

Koberečky můžete pořídit v mnoha velikostech a provedeních, s jedním motivem nebo několika vzorováními různé obtížnosti na jednom koberečku. Psovi pak do koberečku poschováváte voňavé pamlsky, které musí vyčmuchat a za pomoci tlamy a pacek dostat ven.

3) Plnící hračky

Plnící hračky jsou další ideální variantou na zabavení spíš trošku větších štěňat, oproti koberečkům a podložkám už vyžadují trochu víc zručnosti a trpělivosti, kterou ne každý prcek má. 🙂 Hračku jednoduše naplníte menšími pamlsky nebo paštikou a pejsek je pak musí dostat ven, nejčastěji lízáním, kousáním nebo válením po zemi.

4) Provazy, žvýkací hračky

Štěňata objevují okolní svět všemi smysly a k tomu patří i jejich potřeba neustálého zkoumání, kousání a přetahování. Pořiďte proto psovi kousací hračku na žvýkání, na které se může pořádně vyřádit. Spousty štěňat velmi baví různé pletené provazy a přetahovadla, která jim umožňují ventilovat přebytečnou energii bez ničení ostatních předmětů. Takové hračky navíc mohou využít při hraní s jejich páníčky nebo dalšími psy. V domácnosti se štěnětem by proto rozhodně neměly chybět.

5) Procvičujte povely a manipulaci

Pár minut poctivého procvičování a tréninku unaví štěně často víc než dlouhé procházky. Štěně je aktivitou zaměstnané a pracovat musí nejen tělo, ale i hlava. Taková aktivita je v kratším úseku víc efektivní než běhání venku a výsledkem je šťastný, procvičený a unavený pejsek po vašem boku. Vy tak máte chvíli pro sebe, než vás bude váš nejnovější člen smečky znovu potřebovat.

Pro změnu můžete štěně zábavnou formou učit i na veterinární manipulaci, sahejte mu například na packy, bříško, můžete ho zábavnou formou navykat na zubní kartáček, který může ze začátku jen zkoumat a okusovat.

Malý trik závěrem – Unavené a ospalé štěně si často ani nevšimne, když mu zkrátíte drápky. Takovým způsobem můžete pejska postupně navykat na pravidelnou údržbu pacek a drápků.

Širokou nabídku hraček, podložek, pamlsků a paštik pro vaše štěně najdete na našem e-shopu, kde pořídíte ty nejlepší kousky pro vaše mazlíčky za akční ceny. Packu na to!

Vychovejte ze svého štěněte parťáka, který vás poslechne na 100 %

Chcete svého hafana vychovat tak, že se na něj budete moct spolehnout v každé situaci? Nepodceňujte složitost výchovy a absolvujte kurz Základní poslušnost pro štěňata. Cvičitelky s letitými zkušenostmi vám poradí fígle, které zaručeně fungují a výcvik vám půjde mnohem rychleji a snáze, bez nervů a křiku. ❤️

Naučíte se nejen všechny základní povely, ale projdete i speciální školkou pro štěňata – dozvíte se například, jak naučit štěně vykonávat potřebu venku, jak jej už od mala navyknout na stříhání drápků či jak jej přimět, aby si ke kousání vybralo něco jiného, než vaše ruce. 😊

Tagy: