fbpx

Daniela Šinkorová adoptovala pejska ze Sardinie, dala za něj desítky tisíc

Foto zdroj: Instagram

Když Daniela Šinkorová nedávno vyrazila na dovolenou na Sardinii, rozhodně nečekala, že si domů přiveze nového společníka. Herečka se však zamilovala do místního pejska a rozhodla se podstoupit finančně náročnou cestu, aby ho mohla přepravit do Česka.

Daniela Šinkorová je milovnicí zvířat, a tak když nedávno narazila během dovolené na toulající se fenečku, rozhodla se jí pomoci.

„Je to krásný, zatím krátký a intenzivní příběh. Tahle krasavice byla opuštěná, bezprizorní návštěvnice restaurace, ve které jsem štamgastem. Přišla vždycky večer, žebrala od hostů z talířů, pak unavená po celém dnu bloudění, nevím kudy, usnula. Majitelé restaurace ji nechali se u nich vyspat. Ráno zmizela.

Velký problém byl, že milovala mazlení. Okamžitě se otočila na záda a poskytla bříško k drbání každému, kdo byl ochotný. A já si jednoho večera všimla, jak má to bříško zamořené blechami. Tak jsem si řekla, že jí zkusím alespoň trochu vylepšit život tím, že ji vykoupu, zbavím blech a koupím jí obojek, který bude veškerý hmyz odpuzovat. A dám jí najíst.

No, pouze tohle jsem udělala, nic dalšího jsem nečekala, neznalá chování opuštěných pejsků. Ovšem ona, Mimi, se okamžitě poté stala mou nedílnou součástí. Nehne se ode mě ani na krok. A já teď nevím, co dělat. Tak silnou vazbu a vděčnost jsem nečekala,“ svěřila se herečka svým sledujícím na Instagramu s dojemným příběhem.

Šinkorová si toulavou fenku natolik zamilovala a ona ji, že přistoupila k její adopci, jenže převézt pejska z tisíce kilometrů vzdáleně země do Česka není vůbec jednoduchá záležitost.

Daniela Šinkorová řeší pro nalezeného pejska pas a očkování, pár týdnů ho musela nechat na Sardinii

Když letěla Daniela Šinkorová na Sardinii, ani ve snu nečekala, že domů přijede se psem. Malá fenečka, které herečka začala říkat Mimi, ji ale natolik očarovala, že vymyslela náročný plán, jak ji dostat domů.

„Strašně mě překvapilo, kolik z vás zajímá příběh MIMI, pejska, kterého jsem našla opuštěného na Sardinii. Tak tedy: nemám ji tady v ČR, zatím! Protože potřebuje zařídit pas, aby mohla cestovat do zahraničí. A to chvíli trvá, včetně povinného očkování a mikročipu pod kůží. Absolvovala také operaci ouška, ve kterém jí uvízla pichlavá rostlinka… a všechno má nějakou časovou posloupnost. Teď už tohle všechno je a čekám na vystavení pasu,“ vysvětlila Šinkorová na svém Instagramu, jelikož se dotazy na pejska množily.

Šinkorová chce pro fenku Mimi jet autem, v letadle by ji museli uspat

Až bude mít fenka Mimi všechna potřebná osvědčení, bude ji muset Daniela Šinkorová dojet vyzvednout na Sardinii.

Cesta letadlem ale nepřichází v úvahu, jelikož by pejsek musel být po celou dobu uspaný, což se herečce nelíbí.

„Na Sardinii se pro ni vrátím. Je to přece Mimi Scinkorová. Teď je v dobrých rukou, s naším kamarádem, který má sám doma dva pejsky a Mimi ho má ráda. Spí v exkluzivní boudě, na terase, která je jen její a je tam úplně v bezpečí. Domů pocestuje autem a lodí, nechtěla jsem ji nechat do letadla uspávat,“ prozradila bývalá hvězda Ordinace v růžové zahradě. Od setkání s toulavým pejskem tak Šinkorovou dělí už pouhé dny. Držíme při záchranné akci palce!

Zdroj: https://www.kafe.cz/celebrity/daniela-sinkorova-pes.html?

Je váš pes strašpytel nebo snad agresor? Pomůže vám kurz Problémové chování

Bojí se váš pes lidí, jiných psů nebo kdejaké rány, kterou uslyší? Reaguje přehnaně na různé situace? Možná je z útulku či má za sebou nepříjemné zkušenosti. Co s tím?

Tito pejsci vyžadují trochu jiný přístup, proto jsme pro vás připravili kurz Problémové chování. Naučíte se, jak s vaším psem správně pracovat, abyste nežádoucí vzorce chování úspěšně změnili. 😊

Tagy:
Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře