fbpx

Jak na úspěšný výcvik psa bez křiku a trestů?

U spousty lidí se výcvik bohužel neobejde bez zbytečných křiků na pejska. Každý výcvik bychom měli brát pozitivně, aby si pejsek k tréninkům vybudoval pozitivní vztah

Proč bychom na pejska neměli křičet během jakéhokoliv výcviku?

Pokud bychom na něj během výcviku křičeli nebo ho nějak jinak trestali, tak by si pejsek mohl vybudovat k výcviku negativní vztah a negativní myšlenky, které bychom později museli vrátit do původního stavu.

Pejsek by si s každým výcvikem spojil trest, křik nebo naše jiné negativní projevy vůči němu, což je velice špatně. Pejsek má brát jakýkoliv trénink nebo výcvik jako hru, na kterou se bude pokaždé těšit a bude s Vámi velice rád spolupracovat

Při každém výcviku pejskovi jasně ukažte, že se není čeho bát, ale naopak, že vše bude jako hra, kterou si užije a bude se k ní rád vracet. Ke všemu mějte pozitivní postoj a nebojte se ho pejskovi jasně ukázat. Uvidíte, že když z Vás vycítí dobrou náladu a pozitivní myšlení, tak s ním bude spolupráce mnohem jednodušší a příjemnější pro vás pro oba. 

Jak na pozitivní výcvik?

Na takový výcvik s sebou určitě nesmíte zapomenout nějakou odměnu (hračky, pamlsky apod.) podle toho co má Váš pejsek rád. Bude mít mnohem větší motivaci s Vámi spolupracovat a do všeho půjde mnohem radši, než byste u sebe žádnou odměnu neměli. 

Pokuste se na něj nijak nekřičet a netrestat ho, protože by mohl ztratit zájem o to s Vámi spolupracovat. Vše jde přeci i po dobrém a bude to mnohem příjemnější pro pejska i pro Vás. 

Pokud budete cvičit s pamlsky, vezměte si s sebou i hračku, jelikož pejsek s Vámi bude spolupracovat jen určitou dobu, přibližně 15 až 20 minut, podle povahy pejska. Každého pejska výcvik baví odlišnou dobu. Po nějaké době, co Vám pejsek bude připadat unavený nebo že už se mu nebude chtít spolupracovat, tak vytáhněte jeho oblíbenou hračku a běžte si s ním třeba na 3 až 5 minut pohrát.

Můžete mu hračku házet, přetahovat se s ním o hračku nebo jen tak společně dovádět. Uvidíte, že se pejskovi nálada a chuť jít do práce opět zlepší a můžete pokračovat ve výcviku, který jste před nějakou dobou začali. Pokud ale uvidíte, že už je pejsek unavený nebo se mu zkrátka už nechce spolupracovat, tak ho do ničeho nenuťte a výcvik ukončete. Můžete pokračovat později a nebo až další den.

Jednoduše pejska neodrazujte od výcviku, jelikož by později nemusel spolupracovat už vůbec a to nechceme. 

Při výcviku se musíte koukat na to, jak se pejsek cítí a jestli mu dané podmínky vyhovují. Určitě to společně zvládnete.

Po nějaké době společných tréninků zjistíte, co Vašemu pejskovi nejvíce vyhovuje a co naopak ne. Stačí ho jen pořádně poznat a vyhovět mu. 😊

Závěr

Na pejska se pokuste nijak nekřičet a neprojevujte žádné negativní projevy. Nezapomeňte jít na vše s hrou a s pozitivitou. Pejska nezapomeňte motivovat.  Kompletní výchovou vašeho pejska vás provedeme v našem nejlepším kurzu Základní poslušnost, kde jsou všechny hlavní povely včetně názorných videí krásně vysvětleny.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře