fbpx

Pes štěká na kolemjdoucí za plotem, co s tím?

Znáte to taky? Co dělat, když váš pes nepřestává štěkat na kolemjdoucí? Přinášíme hned několik rad, jak tuto situaci řešit.

Proč pes štěká?

Základem je odhalit příčinu. Psi totiž štěkají z různých důvodů, například se snaží chránit svého pána a území, vyjadřují své pocity, strach, nebo se prostě nudí. Důležité je proto odhalit příčinu chování a začít pracovat na řešení problému. 

TIPY

Dostatek stimulů

Jednou z příčin může být to, že se pejsek nudí. Dopřejte mu proto dostatek stimulace, ať už v podobě různých fyzických aktivit, procvičování povelů, výletů do přírody nebo dlouhých procházek. Využít můžete i oblíbené hračky.

Dobré je mít se svým psem vytvořenou rutinu, například každodenní ranní a večerní procházky. Takový pohyb prospěje nejen našemu chlupáčovi, ale i nám. 

Nezapomínejte trénovat i jeho mysl. Na zahradu mu tak můžete pořídit různé plnící hračky, které psa zabaví v době vaší nepřítomnosti. Pes tak bude unavený, spokojený a sníží se mu potřeba zabavit se na zahradě jinými způsoby. 

Trénink

Trénujte se psem jeho chování a učte ho vymezit hranice. Při výcviku je dobré učit ho povel, při kterém bude vědět, že už štěkat nemá a že takové chování není na místě. Nechceme, aby pes neštěkal vůbec, ale aby věděl, kdy už toho bylo dost. 

Když jsme doma, je ideální psa na zahradě sledovat a povel s ním trénovat, kdykoliv někdo půjde kolem. Za správné provedení nezapomeňte psa odměnit pamlskem a pochvalou. S povelem je nejlepší začít ihned po pořízení psa, začít s tréninkem ale můžete kdykoliv a s každým psem. 

V době naší nepřítomnosti je opět ideální psa zabavit jiným způsobem, například plnící hračkou. Před ochodem nezapomínejte na vyběhání přebytečné energie, například procházkou nebo jinou společnou aktivitou. Tím naplníte psovi potřeby a utužíte společné pouto.

Pomoc odborníka

V některých případech je lepší vyhledat pomoc odborníka na psí výchovu, který vám poradí s řešením přímo vám na míru. Občas je těžké vyhodnotit situaci a zjistit, co zrovna našeho psa spouští a proč má potřebu štěkat na každého, kdo se k plotu přiblíží. Rádi vám s tím pomůžeme i my viz níže.

Závěrem

Neustálé štěkání může být nejen obtěžující, ale i frustrující. A to nejen pro vás. Je proto důležité identifikovat příčinu chování a aktivně pracovat na jejím odstranění. 

Poskytněte psovi dostatek fyzické i mentální stimulace, trénujte s ním povely na utišení a nezapomínejte odměňovat pokroky. 

Jsme tu pro vás

Máte pocit, že to sami nezvládnete nebo na to nechcete být sami? Chcete se o tom poradit se zkušeným trenérem a vyřešit to jednou provždy? V kurzu Základní poslušnost vám s tím rádi poradíme a v ceně kurzu máte také podporu a pomoc zkušené trenérky, takže na nic už nebudete sami! 🙂

Přidejte se do kurzu zde a vyřešte nežádoucí štěkání vašeho psa případně i další problémy s naším kurzem jednou provždy.

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Máme návod, jak to jednoduše zvládnete z domova i vy! 🍀

Komentáře