fbpx

6 tipů pro BEZPEČNÝ pobyt psa na zahradě

Znáte to, venku svého mazlíčka hlídáte na každém kroku, po příchodu domů ho ale pustíte z vodítka a na zahradě už má pejsek často osobní volno. Jak co nejlépe zajistit svému mazlíčkovi bezpečí a pohodlí i na našem vlastním dvorku? Dáme vám hned 6 tipů

Pevný plot

Bezpečné zajištění zvířete je nutnost. Majitelé ale občas své mazlíčky podceňují a plot, který už u koupeného pozemku byl, považují za dostatečný. Sousedovic hárající fena, za plotem běžící zajíc nebo úzkost ze samoty vás ale mohou rychle přesvědčit o opaku, i malá urputná plemena totiž zvládnou plot podhrabat nebo prokousat. 

Přemýšlejte proto za své mazlíčkynepodceňujte jejich urputnost.  

Mějte psa označeného 

Občas se i přes veškerou snahu může stát, že nám náš chlupáč uteče. Pes by proto měl mít na obojku nebo postroji identifikační známkukontakt na majitele, aby se mohl v bezpečí vrátit domu

Další variantou je, že psa někdo ze zahrady vypustil nebo dokonce ukradl (ano, setkala jsem se i s takovým případem). Identifikační podkožní čipplatnými údaji je proto nutností, která může vašeho psa zachránit. Doporučuji mít i bezpečnostní systém nebo kameru, která bude vašeho mazlíčka snímat.

Voda

Všem zvířatům zajistěte celodenní přístup k čisté pitné vodě. Během horka je lepší podávat vodu vlažnouněkolikrát jí za den vyměnit. Misku psovi důkladně čistěte, v teple se rychleji množí bakterie, které představují zdravotní riziko

Nejlepším řešením je mít misekvodou víc, aby si z nich pes mohl během dne vybírat, při převrhnutí misky v době vaší nepřítomnosti má navíc stále dostupný další zdroj vody. Více zdrojů vody navíc ocení i další zvěř ve vašem okolí. 

Kompletní výchovu vašeho pejska vyřešíte u nás z pohodlí domova levou zadní. Tady si vyberete pro vás ten nejvhodnější kurz. Společně to zvládneme.

Schovávejte krmivo

Krmivo ponechané venku ztrácí rychle na kvalitě, pach masa v misce může přitahovat na zahradu nezvané hosty z okolí, například kočky nebo ježky. Krmivo může také rychle navlhnout a představovat trávicí obtíže. 

Stín, přístřešek, úkryt

Zajistěte svým chlupáčům bezpečný úkryt, do kterého se mohou schovat před nepříjemnými vlivy počasí. Stínpřístřešek by proto měli být samozřejmostí na každé zahradě. Hlavně horké nebo příliš chladné počasí může představovat nebezpečí, zajištěný kotecbouda jsou tak určitě nezbytnostmi.

Při vytvoření stínuchladného místa se navíc vyhnete tomu, že se váš pejsek bude hrabat místo v záhoncích, vyhrabaná díra ve hlíně je totiž příjemně chladí.  

Odstraňte nebezpečné předměty

Pozor si dávejte také na různé čistící přípravky, žíraviny, nemrznoucí směsi nebo cokoliv dalšího, do čeho by se váš mazlíček mohl dostat. Bezpečně zajistěteostrétěžké předměty, které by na sebe mohl váš mazlíček shodit například při hledání stínu v kůlně nebo garáži.

Úplně mimo dosah dejte různé granule na slimáky nebo rodenticidy, zvířata otrávená těmito jedy jsou totiž častými návštěvníky veterinárních pohotovostí. 

Klára Groulíková
Zakladatelka největší psí školy v Česku a na Slovensku. Našimi kurzy prošlo více než 20 tisíc pejskařů. Pomáháme vychovat pejsky z pohodlí domova a pozitivním způsobem. Všechny naše služby a kurzy najdete zde>>>

 

VYSÍLÁNÍ ZDARMA: Chcete taky svého psa vychovat s láskou a porozuměním a přesto důsledně?  

Na našem bezplatném vysílání vám to hned prozradíme, rezervujte si místo teď. 🍀

Komentáře